08.12.2012, Miroslav Mayer

SDO: HBR-CEB 0:5 - Jihočeši si pojistili postup

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost dokázal vyhrát i druhý zápas víkendu, když vyhrál v Havlíčkově Brodě 5:0 po výborné první třetině. Jihočeši si dokázali poradit i bez dvou posil z juniorky a po zásluze si vezou důležité tři body, které ji dávají klid do dalších bojů. Všechny střely pochytal brankář Aleš Sova.

České Budějovice během minuty zametly se šancemi Rebelů

Jihočeši vlétli do zápasu s velkou vervou a domácí hokejisty téměř nepouštěli ke kotouči. Nejvíce se z havlíčkobrodských hráčů s hrací gumou setkával Vítek Vaněček, který předváděl výtečné zákroky a držel soupeřovy útočné choutky na uzdě. Motor ale nakonec zlomil odpor bránících Rebelů a v přesilovce se po parádní akci celé formace prosadil David Ruda, který na brankovišti uklidil Prokešovu přihrávku zpoza branky za domácího gólmana. Uběhlo pouhých čtyřicet vteřin a do trháku se dostal Aleš Krátoška, jehož parádně vychytal Vítek Vaněček, ale puk se odrazil přímo před Jana Michálka, který rychlou dorážkou navýšil stav již na 2:0.

To však nebylo vše a po dalších šestnácti vteřinách vypukla budějovická radost znovu, jelikož na pravém kruhu se do kotouče opřel Karel Vácha, který ranou pod břevno nedal domácímu muži s maskou šanci. Zhoršit již tak dost mizerný stav Rebelů mohl Aleš Krátoška, ale jeho radost zhatil připravený Vaněček. Nicméně na trestnou lavici putoval Marek Bancíř a další drtivý tlak Motoru vyústil ve čtvrtý zásah. Jiří Smejkal napřáhl na levém kruhu a tvrdou pumelici umístil nad rameno reprezentačního gólmana ve službách Havlíčkova Brodu. Závěr třetiny ještě okořenila bitka mezi Alešem Krátoškou a Michalem Semrádem, po níž oba bijci zamířili do kabin.

Druhá část gól nepřinesla, šance však byly

Začátek prostředního dějství přinesl hru ve čtyřech hráčích na obou stranách, po jejímž skončení se na Vaněčka řítil zcela sám Michal Kutiš, jehož polovysokou střelu domácí hrdina parádně schoval do lapačky. České Budějovice kontrolovaly hru a domácí brankář měl plnou výstroj práce, ale dokázal podržet beton u tyčky i proti několika dorážkám soupeře. Na druhé straně mohli domácí snížit, ale Matias Mäki, Martin Polák ani Daniel Salát nedokázali procpat z bezprostřední blízkosti puk za skvělého Aleš Sovu. Hra následně upadla do letargie a ani jeden z celků se nedostával do výraznější šance, a tak skončila druhá třetina bez branek.

Motor si výhru pohlídal

Do třetí periody vlétli s velkou vervou domácí Rebelové a David Krajhanzl se dostal před Aleše Sovu, který jeho šanci z velké blízkosti parádně vychytal lapačkou. To ale bylo na dlouhou dobu vše. Hra následně znovu upadla do velkého útlumu, na ledě se kupily nepřesnosti a dominovaly především obrany. I přesto se však Motor dokázal prosadit. Petr Panáček vystřelil, gólman Rebelů jeho pokus vyrazil, na brankovišti se nejlépe zorientoval Jan Michálek, který udělal nádhernou stahovačku, položil si gólmana, jehož pak objel a do okryté klece zakončil. Čestný zásah domácího družstva mohl zaznamenat David Krajhanzl, který uháněl s větrem v zádech na branku, ale byl stíhaný obráncem, který jej vytlačil do rohu, odkud trefil jen připraveného Aleše Sovu. V posledních minutách se hra už jen dohrávala, a Motor tak připravil Rebelům jedenadvacátou porážku v řadě.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Budějovice dnes přijely bojovat o play-off, jelikož mají tři kola do konce, přijely v plné sestavě a ukázaly svou kvalitu. My jsme za sebou měli těžký zápas v Hradci a už jen čekáme na tu přestávku, protože zase dáváme kádr dohromady, teď hrajeme více méně na tři pětky. Hosté dnes v první třetině ukázali svou kvalitu, techniku bruslení, sílu v osobních soubojích a kombinaci. Budějovice třemi rychlými góly utkání rozhodly už v první třetině. Od druhé, třetí třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, protože jsme kluky nabádali, ať zápas dohrají. Začali jsme lépe bruslit, dohrávat souboje a ten zápas jsme více méně vyrovnaně dohráli.

Jan Trummer (HC MOUNTFIELD České Budějovice): Samozřejmě víme, že Havlíčkův Brod hraje takový urputný hokej, kdy mají více méně smůlu a chybí jim v mančaftu určití střelci. Neočekávali jsme, že to bude takhle jednoduché utkání. Dneska se nám tu povedlo dát tři rychlé branky po sobě, což ovlivnilo celé utkání. Pak už se to více méně dohrávalo v pohodovém tempu, kdy nebyl výsledek nějak ohrožen, takže to bylo rozhodnuté od začátku.