17.01.2014, Jaroslav Pešek

SDO: CEM - TRI 2:7 - Budějovičtí dostali tvrdou lekci

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Další zápas nadstavbová části sezóny zavedl na budějovický led dorostence z Třince. Hosté byli celý zápas lepší, lépe napadli, přihrávali a hlavně přesněji mířili. Díky své převaze tak uštědřili Jihočechům tvrdou lekci a vyhráli 2:7.

Zápas začaly oba celky velice dobře. První minuty se odehrávaly ve vysokém tempu a hráči bojovali hlavně o střední pásmo. Mnoho šancí tedy na začátku k vidění nebylo, ale postupem času získávali stále větší převahu hosté. Do velké šance se dostali postupně Stránský a Christov, ale oba jejich pokusy zlikvidoval domácí Kváča. V první třetině tedy gól nepadl a zdálo se, že zápas mnoho branek nepřinese. Druhá třetina však byla úplně jiná.

Do druhé třetiny si hosté přenesli tlak z první části a brzy ho také proměnili v branku. Jan Poruba zatáhl puk za branku, přihrál ho přesně na hůl Miloše Romana a ten bez problémů propálil Kváču. Domácí vypadali zaskočeně a brzy jim mohlo být ještě hůř. Třinec nadále tlačil a byl i produktivní. Druhý gól přidal Jan Poruba a zužitkoval tak krásnou přihrávku od Paly. Snížit mohl domácí Samohejl, který při přesilové hře dostal nádhernou přihrávku od Janka Křikavy, ale před Dudáčkem neuspěl. Naopak na druhé straně zvýšil už na 3:0 Matěj Murín, který po krásné individuální akci překonal budějovického brankáře. Druhá část patřila hostům a na stavu se to výrazně projevilo. Do čtyřbrankového trháku poslal Třinecké Ludvík Petrásek. Druhá třetina tak skončila poměrem 4:0.

Třinecká lekce ze druhé třetiny pravděpodobně domácím nestačila. Nedokázali se poučit a brzy inkasovali popáté. Individuálně se totiž prosadil Robin Švaňa. Minutu po něm se prosadil Kamil Sikora a vyhnal z branky domácího Kváču, na jehož místo nastoupil Luboš Kadlec. Budějovičtí poprvé vstřelili branku až v pětačtyřicáté minutě, Dudáčka prostřelil Jan Bárta. Od poloviny třetí části se hra značně zpomalila a zdálo se, že další branky už nepadnou. Ale hokej je plný překvapení a tak se podruhé prosadili domácí. Bárta v pádu dokázal nahrát na Pavla Samohejla, který byl před brankou úplně osamocen a Dudáčka propálil střelou nad beton. Necelých třicet vteřin před koncem zápasu ještě stav upravil Adam Cienciala, který pálil od modré hned po vyhrané buly a stanovil tak konečný stav 2:7. Budějovičtí dorostenci tak nadále čekají na body v nadstavbové části sezóny.

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: Třinec byl dnes lepším týmem od začátku až do konce. My jsme nehráli to co jsme si řekli a výsledek tak plně odpovídá dění na hřišti. Pro nás byl úspěch dostat se do finálové skupiny a nejsem si jist, jestli je síla mužstva taková aby jsme mohli konkurovat ostatním týmům, ale uvidíme. Možné je všechno.