19.10.2013, Jaroslav Pešek

SDO: CEM - PIS 1:2sn - V jihočeském derby byl šťastnější Písek

ČESKÉ BUDĚJOVICE Budějovičtí dorostenci chtěli po třech nevydařených zápasech konečně bodovat a měli k tomu skvělou příležitost. Na jejich led totiž přijel poslední Písek. Domácí ale působili velice unaveným dojmem a tak se z vítězství radují písečtí hokejisté.

Od prvních minut bylo jasné, že utkání nebude nijak hokejově krásné. Oba celky bránily na modré čáře. Mnoho střel tedy k vidění nebylo. Větší šance přicházely jen výjimečně. Přibližně v polovině první části se ale Budějovičtí trochu zvedli a vytvořili si několik slibných šancí. Jedna z nich skončila gólem, když Pavel Samohejl našel před bránou úplně volného Petra Panáčka a ten jednoduše zasunul puk do sítě kolem píseckého Fogla. Do konce třetiny byla hra opět poznamenána množstvím nepřesností a větší šance už k vidění nebyly. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili o něco aktivněji domácí. Místo přihrávek a kombinací, které se jim v první části nedařily, začali více střílet a na Fogla tak v rozmezí dvou minut mířilo několik střel, se kterými si ale písecký gólman snadno poradil. Brzy se ale obraz hry vyrovnal a oba týmy velice často chybovaly v rozehrávce. Z toho pramenilo velké množství zakázaných uvolnění. Písečtí se dočkali vyrovnání, když domácí obránci nechali mezi sebou projet Jana Heřmánka, který přihrál před branku Janu Marcilisovi a ten našel skulinu mezi Kváčovými betony. Vstřelený gól Písecké nakopnul a do konce třetiny byli lepším týmem. Dobré šance si vypracovali například Jiří Duchoň nebo Jakub Šuhaj. Domácí mohli po konci druhé části poděkovat Kváčovi. Díky němu stav po druhé třetině zůstal 1:1.

Vstup do třetí třetiny se opět víc vydařil Budějovickým. Velkou šanci měl hned na začátku Pavel Samohejl, jeho střelu ale zastavil Foglův beton. K vidění bylo i několik velkých závarů před brankářem hostí, ale gólu jsme se z nich nedočkali. Od poloviny třetí části se opět rozjel kolotoč nepřesností a chyb. Oba týmy se často dostávaly do přečíslení, ale nedokázaly z nich nic vytěžit. Největší šanci měl Jiří Smejkal, který napálil tyč písecké branky. Ve třetí třetině tedy gól nepadl a zápas pokračoval.

V prodloužení byli aktivnější domácí, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší šanci. Za zmínku stojí snad jen Smejkalova střela, kterou si ale Fogl snadno pohlídal. Ani prodloužení tedy vítěze nepřineslo a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější Písečtí, kterým bod navíc vystřeli Dominik Točík.

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme viděli oboustraně špatný hokej. Ani jedno z mužstev nehrálo nějak krásně. Byl to spíš zápas o bojovnosti a na nás byla vidět únava, zapříčiněná tím, že kluků je málo.

Roman Heindl, trenér IHC Písek: Chtěl bych poděkovat klukům, že tohle utkání zvládli a navázali tak na dobrý výkon z posledního zápasu.