07.03.2014, Pavel Mádl

SDO: CEM - KOM 3:5 - Budějovičtí vyšli s Brnem bodově naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE Jihočeši na svém ledě přivítali brněnskou Kometou, proti které ale zvítězit nedokázali. Kometa se vždy dostala do vedení a v poslední třetině už zvrátit vývoj utkání Jihočechům nedovolila a zvítězila v poměru 3:5.

Do utkání lépe vstoupili brněnští hokejisté. Už v první minutě se musel domácí gólman předvést proti střele jednoho z hostujících hráčů. Prvního gólu jsme se dočkali přesně v desáté minutě, kdy po krásné akci prostřelil domácího brankáře Roman Dymáček a otevřel tak skóre dnešního utkání - 0:1. Budějovičtí se snažili o vyrovnání, ale marně. Naopak v devatenácté minutě hosté navýšili svůj náskok. Po hezké souhře hostů se trefil Luboš Horký, který byl v tomto zápase velmi aktivním hráčem - 0:2. Jihočeši se do konce první části nedočkali alespoň snížení a po první třetině se odcházelo do kabin za stavu 0:2.

Budějovičtí věděli, že musí navýšit svoje tempo, a tak ve dvacáté druhé minutě se domácí dočkali snížení. Po hrubé chybě jednoho z brněnských obránců se v mezikruží ujal puku Erik Bahula a střelou forhendem vymetl levý horní roh Slavíčkovy branky - 1:2. Za dvě minuty se Budějovičtí trefili podruhé a vyrovnali tak vývoj utkání. Po hezké střele zařídil vyrovnání českobudějovický mladíček David Matějka - 2:2. Ovšem přesně za necelou minutu se brněnští znovu dostali do vedení. Luboš Horkýsvým druhým gólem v utkání zařídil svému týmu opět těsné vedení - 2:3. Do kabin tedy mohli znovu odcházet spokojenější hosté, tentokrát za stavu 2:3.

Budějovičtí si od začátku poslední části šli za vyrovnáním. A podařilo se jim to. Ondřej Šulek vyslal nechytatelnou střelu, kterou Slavíček nedokázal chytit, a tak Budějovičtí dokázali srovnat vývoj utkání - 3:3. Budějovičtí se tlačili i za vedením, ale jejich vyloženou příležitost dokázal Slavíček pokrýt. Ve čtyřicáté šesté minutě se Kometa potřetí v zápase dostala do vedení, když se Jan Dufek ve středu hřiště ujal puku, objel oba českobudějovické obránce a našel malou mezírku mezi betony Kváči a Brněnští tak znovu vedli. - 3:4. O několik málo minut Kometa ještě navýšila svůj náskok, když se v přesilové hře hostů dokázal trefit znovu Jan Dufek, který si v utkání připsal druhou vstřelenou branku a celkově čtvrtý bod - 3:5. Nic významnějšího se už do konce zápasu nestalo. Kometa tak dokázala porazit České Budějovice v poměru 3:5. Jihočeši si tak stále drží poslední příčku v tabulce.

Filip Turek, vedoucí týmu HC České Budějovice:

Myslím si, že jsme dnes byli svědky rychlého a poměrně kvalitního utkání. My jsme zaspali první třetinu, což se nám stává pravidelně. Málokdy se dostaneme do vedení a pak celý zápas se snažíme o vyrovnání. Byli jsme možná bojovnější, ale Brno bylo trochu hokejovější a šikovnější a tím ten zápas vyhrálo.