09.12.2017, Marek Baloun

SDO: CEB - VIT 3:5 - Z dobře rozehraného utkání nakonec ani bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po mladším dorostu a juniorce se ke svému domácímu utkání proti Vítkovicím postavil i starší dorost. Domácí si postupně vytvořili, hlavně díky dvojici Pavel Novák-Jakub Čížek, kteří zvládli v jednom střídání skórovat hned dvakrát, náskok 3:0. Pak ale začali chybovat, čehož Ridera využila. Třemi góly během pěti minut srovnala a na začátku třetí třetiny nakonec utkání otočila a oloupila tak Budvar arénu o tři body.

Do utkání vstoupil lépe Motor, který neustále kontroloval Malikovo pozornost, zatímco jeho kolega na druhé straně práce příliš neměl. Gólman Slezanů se ale urputně bránil, a to i v početních nevýhodách, kterých bylo díky oboustranným projevům emocí dost. Takto se bránit ale vydržel jen do dvanácté minuty, kdy ho i díky odrazu zřejmě od některé části výstroje prostřelil Michal Silný. První třetina tak celkem jasně patřila domácímu celku.

Prostřední dějství bylo plné zvratů a drama. Ke svému prvnímu gólu dokázal Motor díky skvěle rozjeté dvojici Pavel Novák-Jakub Čížek přidat ještě další dva, když nejprve po střele Čížka se puk odrazil od Malika Pavlu Novákovi přímo na hůl, o šedesát osm sekund později pak Jaubk Čížek Pavlu Novákovi nahrál sám a Motor tak kontroloval stav hry. Ridera ale začala vytvářet tlak, který během pěti minut postupně zužitkovali Viktor Konečný dorážkou po střele Fridricha, Jakub Kylnar, který se ocitl nikým nehlídán před brankou a David Takáč, který se taktéž octl ve správný čas na správném místě a dohnali tak ztrátu.

Poslední, a také hlavní zvrat přišel z hokejek Ridery už čtyřiapadesát sekund po začátku poslední třetiny. Adam Beránek po přihrávce kapitána Fridricha trefil mezeru mezi betony Dvořáka. Pod ním se puk sice zpomalil, v cestě do branky mu to ale nezabránilo. Motor se dlouho snažil o srovnání, gólman Malik ale postupně potopil šance Šafáře, Nováka a všech ostatních hráčů ve žlutomodrých dresech. Motor tak musel hrát vabank, když v závěru třetiny při výhodě jednoho muže v poli odvolal Dvořáka z klece. Tento risk se Budějovicím ale nakonec nevyplatil, protože si dostatečně nepohlídali právě Viktora Konečného, který si odpykal svůj trest, skočil do hry a po obdržené přihrávce měl už jednoduchou práci zakončit. Motor tak ztratil dobře rozehrané utkání a s ním i cenné vítězství v play-off.

Radek Bělohlav, HC Motor České Budějovice: ,,Ztratili jsme utkání, kdy jsme vedli 3:0. Dvě chyby našich obránců a jedna chyba gólmana nás ale stály zápas. Je to škoda, kluci se nadřeli, ale za stavu 3:0 bychom měli ten zápas dotáhnout do konce."