17.12.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - SPA 4:5p - Ztracené dva body

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice odehrál na svém ledě zajímavý souboj s vedoucím týmem soutěže Spartou Praha. Ještě šest minut před koncem zápasu vedli domácí 4:1 a vypadalo to na jasný zápas. Ovšem Spartě se podařilo do konce třetí třetiny vyrovnat na a dostat tak zápas do prodloužení. V něm Sparta využila přesilovku a veze si domů dva body. Nejlepším hráčem Jihočechů byl autor dvou branek Lukáš Mareš.

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Sparta vypadala, že se ještě po cestě nestačila rozehřát. Domácí se vrhli ihned do útoku. Už první řada měla šanci, ale ještě ji nedokázala využít. Pak Hájek trefil bekhendem břevno, ale ani to Spartu neprobudilo. Tak se domácím podařilo dokonce i skórovat. Střelu Beneše před brankářem tečoval Michal Švihálek - 1:0. Sparta stále ještě spala a do hry jí dostali domácí svým zbytečným, útočným faulem. To Spartu dostalo do tempa. Sice z přesilovky, ani z následné další, nic nedala, ale byla zpět ve hře. Dostala se do tempa a domácí na ledě již nedominovali. Hosté navíc i vyrovnali. Dominik Simon si vybruslil domácího brankáře a do odkryté branky pohodlně skóroval - 1:1. Jihočeši začali být nervózní a z toho plynulo další vyloučení a jeden osobní trest navíc. Vše domácí přežili a dokázali se uklidnit a hrát hokej. To se jim vyplatilo. Lukáš Mareš totiž z bezprostřední blízkosti prostřelil Bílka a domácí tak opět vedli. Závěr třetiny byl již vyrovnaný a bez výrazné šance. Po první třetině domácí vedli 2:1.

Hned v první minutě druhá části hráli domácí přesilovku a dokázali ji využít. Luboš Rob přihrál na ideálně postaveného Lukáše Mareše a ten mohl slavit svůj druhý úspěch v zápase - 3:1. Další část druhé třetiny byla ve znamení vylučování hráčů na obou stranách. Výkon mužstev tím šel hodně dolů a vyložené šance nebyly moc k vidění. Sparta měla více přesilovek a přesto stále vypadala, že není úplně ideálně naladěna. Netlačila se před brankáře a střílela spíše z dálky. Další branku tak dali opět Jihočeši. Jiří Bárta aktivně napadal v útočném pásmu a vybojoval puk pro Michala Švihálka, který projel brankovištěm a poslal ho po ledě do branky. Ukázal tak, že má stále šikovné ruce a bylo to - 4:1. Ani pak Sparta nepřidala na obrátkách a tak po dvou třetinách na tom byli výrazně lépe Českobudějovičtí.Třetí třetina byla od úvodu v režii domácích. Těm pomohly i přesilové hry, které měli možnost hrát. Jejich územní převaha nebyla tentokrát korunována góly. Největší šanci měl Svoboda, který netrefil z úhlu prázdnou branku. Spartu v těchto chvílích podržel brankář Bílek, který pochytal množství střel. Velkou šanci Sparty měl Volek, ale nedokázal zvednou puk nad beton brankáře. Následně se v brankvišti strhla rvačka a rozhodčí vylučovali. Odnes to hlavně Švihálek, který byl potrestán na 5 minut a do konce zápasu. I ve hře čtyři proti čtyrem byli domácí lepším celkem. Po dalším vyloučení domácího hráče měla Sparta možnost hrát minutu pět proti třem. Vzala si na to oddechový čas a vymýšlela. Nakonec se jí to vyplatilo. Podskalskému vypadl puk z lapačky před Dominika Simona a ten snížil na 4:2. Sparta tlačila. Brankář Bílek chvátal s rozehrávkou puku a nahrál ho na Švece, ten jel na branku, ale svůj blafák nedotáhl. Minutu a půl před koncem třetiny se podařilo Spartě snižit. Dominik Volek vystřelil puk na branku a ten dopadl do branky - 4:3. To ještě nebylo vše. Jihočeši byli před Bílkem a Sparta z rychlého protiútoku dokázala vyrovnat. Trefil se Dominik Muller. Domácí tak nedokázali vyhrát jasné utkání ve kterém byli lepší a muselo se prodlužovat.

V prodloužení byl vyloučen domácí Bárta a Sparta přesilovku využila střelou od modré, kterou vyslal Dominik Muller. Domácí tak odevzdali dva body.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Sparta vyhrála základní část ve skupině střed a ukázala, že má v týmu velmi slušné hráče. My jsme podali dobrý a zodpovědný výkon. Měli jsme během zápasu hodně vyloučených hráčů, což nás stálo hodně sil. Tím, že Švihálek dostal trest do once utkání, tak jsme museli změnit složení útoků a ubývaly nám síly. Myslím si, že právě v závěru nám chyběli a utkání jsme bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Hodně nás to mrzí, ale já musím kluky pochválit, že bojovali a odehráli utkání dobře.