19.11.2011, Petr Lundák

SDO: CEB - PIS 6:2 - Druhá třetina rozhodla o třech bodech

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Domácí mladíci neohroženě vládnou své extraligové tabulce. Po vysoké výhře v Mladé Boleslavi si připsali starší dorostenci Mountfieldu i skalp soupeře z nedalekého Písku. Jihočeské derby přineslo celkem osm branek, šest z nich vstřelili domácí. Hned dvě si připsal na své konto Aleš Krátoška a mladík Smejkal. Třetí branku v posledních dvou zápasech vstřelil obránce Josef Žáček.

Své postavení v tabulce si starší dorostenci českobudějovického Mountfiledu chtěli vystužit proti hostům z Písku. Jihočeské derby tak svedlo první a třetí tým v tabulce. Vedení se ujali domácí v sedmé minutě utkání, když si Aleš Krátoška našel skulinku mezi betony brankáře Mazucha. Tentýž hráč si připsal na své konto i další kanadský bod, tentokrát v desáté minutě se zase trefil mezi betony Mazucha. První třetina také přinesla tři přesilové hry, jednu pro domácí. Ale ani jeden tým nedokázal svou početní převahu využít. I tak se už potřetí radovali mladíci z Budějovic. Těsně před sirénou se bekhendem trefil pod víko Josef Žáček. Do šaten šli hosté s tří gólovým manekm.

Druhé dějiství přineslo gólové žně. Hned čtyři branky padly, po dvou na každé straně. Nejprve se trefili domácí borci při přesilové hře čtyři na tři, Josef Krcho po ideální přihrávce od Michala Kutiše zvyšoval na 4:0. Za necelou minutu se mohl radovat také Písek, když domácí golman nepřesně rozehrál a Jan Březina už měl lehkou práci - 4:1. Za necelé dvě minuty zvedali Písečtí ruce nad hlavy zase, když hosté také využili svou početní výhodu. David Ciboch korigoval na 4:2. Tento stav ale nevydžel dlouho, protože zanedlouho se trefil domácí Milan Šesták - 5:2. Pak se hra trochu uklidnila a oba tými si pečlivě hlídali své pásmo.

Poslední dvacetiminutovka už takové brankové hody nepřinesla. Zde padnul jen jeden gól, který si připsal Jiří Smejkal, a to těsně před koncem zápasu. Domácí mladíci si tak připisují tři body na své konto a dál neohroženě vládnou extralize staršího dorostu. Zejména hra v oslabení, kterých bylo požehnaně, vycházela nadějím Mountfieldu na výbornou.

Martin Janeček: Šli jsme do zápasu s tím, že je to derby. Trošku nám zamotala hlavu juniorka, která si vzala naší kompletní elitní formaci. Ale my jsme si zased vzali elitní útočníky mladších dorostenců, kteří se parádně uvedli. Dokonce Smejkal dal dva góly, obrovská pochvala. Mužstvo máme silné, dnes jsme Písek přebruslili. I když jsme dostali jeden gól po špatné rozehrávce, tak jsme celý zápas určovali hru my. Zasloužili jsme si vyhrát.