31.10.2014, Pavel Mádl

SDO: CEB - PIS 4:1 - Jihočeské derby zvládl lépe Motor

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zlatým hřebem posledního říjnového dne byl šlágr mezi jihočeskými rivaly. Domácí vstřelili ve druhé třetině tři branky a pak už si zápas pohlídali. K vítězství Motoru přispěl dvěma brankami František Bárta.

Do utkání nenabraly oba celky příliš vysoká tempa. První třetina nám nenabídla nijak záživný hokej, byli jsme svědky tří střel na bránu. Budějovičtí hned ve třetí minutě dostali možnost první přesilové hry, kde si ovšem žádnou šanci nevytvořili. Největší příležitost první části měl domácí Jakub Doktor, který ale netrefil poloprázdnou bránu a skóre zůstalo po první třetině nerozhodné 0:0.

Hned ve druhé minutě druhého dějství se domácí prosadili. Erik Bahula dostal v útočném pásmu puk, přihrál úplně volnému Karlu Schmidmayerovi, jenž se trefil do prázdné brány a rázem Jihočeši vedli – 1:0. Za necelých sedm minut už Budějovičtí odskočili už do dvoubrankového vedení, když Jakub Jiřinec jel s pukem po pravé straně. Jeho střelu ještě Hauser vyrazil, ale na následnou dorážku Františka Bárty už nestačil zareagovat – 2:0. Po druhé vstřelené brance byl Motor všude a uvěznil Písek v jeho obranném pásmu. Ve třicáté čtvrté minutě domácí navýšili svůj náskok. Perfektní střelou z mezikruží se prosadil znovu František Bárta a síť v písecké bráně se rozvlnila potřetí – 3:0. Budějovičtí se dál tlačili před píseckou bránu a na Hausera lítal jeden střelecký pokus za druhým. Více se už ale do konce druhé části nestalo, a tak Budějovičtí mohli být více než spokojení.

Do závěrečného dějství lépe vstoupili Písečtí. Pět minut po začátku třetí třetiny měl Písek dokonce příležitost hrát dvojnásobnou přesilovou hru, kterou využil, když se po hezké střele prosadil Jan Radoš - 3:1. Jenže za necelých pět minut se Motor trefil počtvrté. Gólman Hauser kapituloval po nechytatelné střele zápěstím od Jiřího Kubeše - 4:1. Pak už jsme měli možnost vidět zhruba čtyři střelecké pokusy obou celků, které nebyly nijak výrazné. Motor tedy lépe zvládl jihočeské derby a porazil Písek 4:1.