26.10.2017, Aleš Skok

SDO: CEB - PCE 6:2 - Motor nasázel Pardubicím půltucet gólů a upevnil si první místo

Již počtvrté se letos utkal Motor s Pardubicemi. V předchozích třech duelech se vždy radoval domácí tým a nejinak tomu bylo i v utkání číslo čtyři. České Budějovice se dostaly do rychlého vedení 3:0, poté trošku polevily a Východočeši se dostali na dostřel jedné branky. Domácí si ale vítězství vzít nenechali a zvítězili 6:2.

V úvodu utkání byl aktivnější hostující celek, který se držel ve svém útočném pásmu. Poté ale přišly tři rychlé branky Českobudějovických. Nejprve ve čtvrté minutě ujeli domácí dva na jednoho, Egert zvolil střelu, kterou trefil tyč. Kotouč se poté dostal k Vojtěchu Krchovi, který ho jen doklepl do prázdné branky. O necelé dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Toman vyhrál buly dopředu, procpal puk k Aleši Řezáčovi, jenž ho bekhendem dopravil za Vlkova záda. Minutu na to mohlo přijít snížení. Jeden z domácích obránců špatně rozehrál v obranném pásmu, ale hostující útočník si na Svobodu nepřišel. A tak přišel trest. Aleš Řezáč chtěl přihrávat lépe postavenému spoluhráči, ale jeho přihrávku si srazil jeden z obránců do vlastní branky. V tu chvíli přišla změna v pardubické brance a Vlka nahradil Růžička. Do konce první části už se stav nezměnil.

V prostřední dvacetiminutovce přišlo nejprve snížení Pardubic zásluhou Radka Šíra, který šikovně tečoval Rohlíkovo nahození. Drama přišlo v polovině zápasu, kdy skrytá střela Dominika Seckého propadla až za Svobodova záda. Hosté mohli dokonce vyrovnat při přečíslení dvou na jednoho. Rozlílek ale proti Svobodovi neuspěl. Když se snažil dorážet, skvělým obranným zákrokem se prezentoval Vávra. Jihočeši tak opět odskočili na rozdíl dvou branek. Při hře čtyř proti čtyřem vystřelil Šimon Kubíček zápěstím od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zvýšit mohl v závěru ještě Toman, ale z dobré pozice mezi kruhy neuspěl.

Další gól Budějovických tak přišel až v poslední periodě. Na konci dlouhého oslabení ujeli hráči Motoru tři na jednoho, Beránek bekhendovou přihrávkou z otočky našel dobře postaveného Šimona Kubíčka, jenž bez problémů navýšil už na 5:2. Snížit mohl Rohlík, před kterým zívala prázdná branka, jenže Svoboda výborným zákrokem betonem nepustil touš za brankovou čáru. Domácí brankář se musel činit opět v 55. minutě, kdy tváří v tvář vychytal Zemana. Českobudějovičtí tak opět trestali. Po Novákově individuální akci se dostal ke kotouči Michal Silný a tvrdou střelou k tyči naposledy pohnul se skóre. I když mohl ještě půl minuty před koncem přijít jeden úspěch hostí, jenže Bucek si vylámal zuby na výtečném Svobodovi. Motor tak zaslouženě zvítězil v poměru 6:2 a bere tři body.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): Dnešním vítězství jsme se dostali do play-off a od toho se také dnešní zápas odvíjel. V některých fázích zápasu jsme měli problémy, ale to v této kategorii bývá. V důležitých chvílích jsme udrželi lépe nervy na uzdě a dokázali jsme se ze špatných situací dostat. I díky tomu jsme vyhráli.

Michal Mikeska (trenér HC Dynamo Pardubice): Zápas začal velice dobře. První tři minuty jsme byli v útočném pásmu. V následujících pěti minutách jsme dostali tři rychlé góly. To byla hodně studená sprcha. Za stavu 3:2 jsme se vrátili do zápasu a vypadalo to velice nadějně. Bohužel poté po individuální chybě už to bylo 4:2 a bylo prakticky po utkání. Domácí jsou velice kvalitní soupeř a už nám nedovolili prakticky nic.