03.11.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PCE 5:7 - Východočeši zaslouženě zvítězili

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost prohrál po sérii sedmi vítězných zápasů za sebou a nepovrdil tak roli favorita i v dalším zápase na svém ledě. Tentokrát byly Pardubice lepším mužstvem a díky velké bojovnosti zaslouženě vyhrály. Jihočeši měli sice dobrý vstup do zápasu, když už vedli 2:0, ale hosté ještě do konce první třetiny vyrovnali a v závěru zápasu dali tři branky a zvítězili. Dvě branky domácích dal David Bílek

Začátek zápasu vyšel Jihočechům přímo parádně. Švec našel na modré najetého Luboše Roba a ten si sel směrem k brance a jeho prudká střela se třepetala v síti. Domácí měli nadále více ze hry a další gól visel ve vzduchu. Nejprve opět Luboš Rob trefil tyčku a od ní se puk odrazil ven z branky. O chvíli později se mohli domácí radovat podruhé, když střelu Petra Škopka od modré tečoval do branky svým tělem Lukáš Mareš. Po této brance se nechal vystřídat brankář Jirout a nastoupil Veselý. První šanci hostů měl Ondřej Panna, který vystřelil na branku a domácí gólman puk jen se štěstím vyrazil. Vzápětí hosté dali první branky v tlaku před brankou se nejlépe zorientoval Martin Havel a vrátil hosty do zápasu. Hosté si dokonce již vzali oddechový, ale pak měl šanci domácí Ruda, který jel sám na branku, ale nedal. Hosté vyrovnali minutu a půl před koncem třetiny, když Lukáš Bureš vymetl svoji střelou horní růžek domácí branky. Po první třetině tedy spravedlivá remíza 2:2.

Ihned po začátku druhá části jel Emil Švec sám na branku, ale ani se nedostal k zakončení. Třetí branku domácích nakonec dal David Bílek těsně po skončení přesilovky, když prostřelil brankáře Veselého. Za Východočechy zahrozil Bureš, který jel sám na branku po chybě Ťoupala, ale nedal. Domácí velkou šanci zahodil Aleš Kadlec, když netrefil zcela odkrytou branku. Pak nastala šťastná minuta pro Pardubické, když se jim podařilo dát v rozmezí čtrnácti vteřin dvě branky. Nejprve byl před brankou Příhonského nejdůraznější Radovan Chvojka a čtvrtou branku dal Dominik . Hosté byli od té doby na koni. Bojovali , dřeli, bruslili, napadali a domácí kupili chyby. Paradoxně se Jihočechům podařilo vyrovnat. Těsně před koncem, třetiny vybojoval Luboš Rob puk a rozjel se k brance s ním jel David Bílek a jeden z hostujících obránců. Rob našel přihrávkou Davida Bílka a ten blafákem překonal brankáře přesně se závěrečnou sirénou.,/p>

Úvod třetí třetiny tentokrát nepatřil domácím, ale hosté stále měli převahu. Přesto šli opět do vedení domácí, když se střelou od modré prezentoval René Piegl. Ovšem to bvyl poslední domácí úspěch. Pak stříleli branky jen hosté. Měli totiž tlak před českobudějovickou brankou a domácí hráči vzadu opravdu „hořeli“. Vyrovnání přišlo opět z dobrého tlaku před brankou, kde se prosadil Lukáš Bureš. Východočeši pak měli možnost hrát přesilovku a podařilo se jim dát i další branku. Před brankou byl důrazný Martin Havel a hosté vedli. Domácí pak chtěli vyrovnat a tlačili hosty do jejich obranné třetiny. Jenže hosté vyhodili puk a podařilo se jim ho i dojet a Lukáš Bureš viděl výborně najetého Michaela Špačka a ten z první prostřelil Příhonského. Domácí mužstvo si vzal oddechový čas, ale díky zbytečnému vyloučení se přiopravilo a možnost něco s výsledkem udělat. Pardubice tak zaslouženě vezou domů tři body za bojovnost a snahu.

Martin Janeček, trenér HC Č. Budějovice: Utkání jsme dnes začali dobře, ale podcenili jsme situaci v koncovce a místo, aby skóre narůstalo tak jsme se uspokojili a soupeř zjistil, že se dá hrát i s prvním týmem tabulky. My jsme svým špatným přístupem a laxností pustili Pardubice do hry. To se nám vymstilo, protože soupeř byl, kromě začátku, bojovnější a bruslivější. Nad naší hrou v obraně bychom se měli zamyslet. Dnes to bylo hlavně o bojovnosti a Pardubice byly lepší než my.