14.12.2012, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PCE 4:6 - Hosté se zvedli z popela

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost nezakončil první část základní části na svém ledě dobře. První třetinu vyhrál 3:1 a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže zatímco hosté přidali,tak domácí se uspokojili. Pardubice nejenže vyrovnaly, ale podařilo se jim i přidat další branky a zápas vyhrát. Kamil Suchánek se v tomto utkání trefil podruhé v sezoně.

Utkání ve kterém o nic nešlo, tak by se dalo popsat střetnutí staršího dorostu mezi Jihočechy a HC Pardubice. Přesto první třetina byla koukatelná. Hosté se z první vážnější akce dostali do vedení, když se k tyči trefil Michael Špaček. Pak se aktivity chopili domácí a puk už půjčili Východečechům málokdy. Ovšem vyrovnání nepřišlo hned, protože hosty držel brankář Vejmelka. Jako první se trefil Radek Prokeš, který bekhendem přehodil brankáře. Pak se předváděl Kamil Suchánek, který měl několik šancí než se mu povedlo najet si před branku a přesně k tyči nasměrovat krásnou přihrávku Šulka. Tlak domácích místy připomínal přesilovou hru a čekalo se jen na další branku. Ta přišla a jejím autorem byl Jakub Šafář, který prostřelil Vejmelku po delším obléhání jeho branky. Jihočeši tak vyhráli první část jasně 3:1.

Do druhé části nastoupily úplně jiné Pardubice. Bylo vidět, že chtějí hrát a nepovažují utkání za ukončené. To domácí zjevně mysleli, že už mají hotovo. Východočeši se tlačili před Kváču a měli i hodně šancí, která domácí gólman se štěstím likvidoval. Prvním varováním pro domácí byl tyčka, kterou trefil Filip Kuťák, ale ti zřejmě varování neuposlechli a dál si hráli svoji bezstarostnou hru. Hosté přeci jen dali branku, kterou si zasloužili. Malovec nedůrazně odehrál puk, kterého se zmocnil Kuťák a našel volného Ondřeje Pannu, který krásnou ranou bekhendem překonal domácího gólmana. To nebylo od hostů všechno. Dále se snažili útočit a střílet, ale Kváča, i se štěstím, vše vyrazil. Do třetí části bylo vše otevřené.

Domácí začali třetinu přesilovkou, ale šanci měli hosté. Panna se ocitl sám před Kváčou, ale netrefil branku. Pardubičtí se vyrovnání přeci jen dočkali. Po krásné akci, kdy útok vyšachoval domácí obranu, stál na správném místě Filip Kuťák a trefil odkrytou domácí branku. Domácím došlo, že situace je vážná a přidali. Podařilo se jim využít přesilovku, když puk dorazil, u tyče stojící, Radek Prokeš. Jenže Pardubičtí ihned odpověděli, když se opět dokázal prosadit Filip Kuťák. To ještě nebylo všechno. Hostům se povedlo přečíslit domácí obranu i za pomoci Ondřeje Bohuňka, kteý se vracel z trestné lavice a dostal puk přesně do zakončení. Domácí trenéři si vzali ke konci oddechový čas a sanžili se něco vymyslet. Poslední slovo měli hosté. Martin Hlaváček trefil puk přes celé hřiště do prázdné branky a rozhodl o vítězství Pardubic. Hosté se za své zmrtvýchvstání vítězství zasloužili.

Jan Trummer,trenér HC České Budějovice: Myslím si,že první třetina byla z obou stran dobrý dorostenecký hokej. Soupeř svoje šance nevyužil a my ano. Tým si neuvědomuje, že hokej se hraje šedesát minut a pomohli jsme soupeři individuální chybou a od té doby se náš výkon snižoval.

Vladimír Martinec, trenér HC Pardubice: Utkání jsme nezačali dobře i když jsme dali rychle první branku. První třetina byla z naší strany hodně špatná,branka nás asi moc uvolnila. Ve druhé třetině jsme se zlepšovali a měli jsme i velké šance, které jsme ještě neuměli využít. Ve třetí části už to tam napadalo. Možná jsme byli dnes trochu šťastnější v závěru, ale to k tomu patří.