26.11.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - PCE 3:1 - Domácí otočili zápas

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice vyhráli čtvrté domácí utkání v řadě. To páteční ale odstartovali strašně. Hned v deváté sekundě zápasu se radovali Pardubice. Z jejich strany to byla ale také poslední branka. Domácí vyrovnávali až na začátku třetí třetiny a v jejím závěru dokázali ještě dvěma brankami utkání otočit a nakonec zvítězili 3:1. Gól a přihrávku si připsal nejproduktivnější hráč Jihočechů Jiří Bárta.

Hned v deváté sekundě utkání extraligy staršího dorostu se prosadili hosté z Pardubic. Petira našel před brankou Davida Březinu a ten poslal Pardubice do vedení. V páté minutě měli šanci domácí, když Plášil tvrdě vystřelil od modré čáry, brankář Langhamer byl však klidný. Největší šance pak přišla čtyři minuty před koncem první dvacetiminutovky. Emil Švec našel chytře před brankou Davida Bílka, ten byl sám před Langhamerem, ale nedal. Ke konci třetiny se ještě dostali do velké příležitosti Pardubice. Poulíček byl sám před Gábou. Domácí brankář byl neprůstřelný. Po první třetině byl stav 1:0 pro Pardubice.

Druhá třetina měla pomalé tempo. Dlouho se nevylučovalo a tak nebyli k vidění ani žádné velké šance. Ve 25. minutě byl však v šanci domácí Bárta, Langhamer ho opět vychytal. Chvíli před koncem byli najednou dva hráči hostů na trestné lavici a domácí měli tedy k dispozici téměř dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. V ní měl asi největší šanci Lukáš Kříž. Ten velmi tvrdě pálil od modré čáry, ale semaforem jeho střelu zlikvidoval Langhamer. V té samé přesilové hře domácích se ale do šance dostali i hosté, kteří hráli ve třech. České Budějovice chybovali v rozehrávce a napadající Vachutka jel sám na Gábu, ten ho vychytal. Po druhém dějství byl stav stále stejný.

Hned v úvodu třetí třetiny se domácím hráčům podařilo vyrovnat. Ihned po vyhrané buly se k puku dostal Emil Švec a prostřelil nekompromisně Langhamera. Ve 48. minutě měli domácí další šance, kdy se neprosadili Rob ani Bílek. O minutu později dali dokonce domácí tyčku, po tvrdé střele obránce Prokopa od modré čáry. S blížícm se koncem třetiny hosté zvyšovali tempo. Jejich šance ale ani jednou neměly brankový úspěch. To domácí se naopak prosadili. Po Bártově důrazu dostal České Budějovice do vedení Bohumil Svoboda, který sklepnul do prázdné brány kotouč ze vzduchu. V závěrečné minutě si ještě vzali Pardubice Time - out a odvolali brankáře. Ani to jim ale nepomohlo. Do prázdné branky ještě pojistil vítězství Českých Budějovic Jiří Bárta.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř nám hned první střídání ujel a dal gól. My jsme se i přes šance, které jsme měli, nedokázali prosadit. Říkali jsme klukům, že ve třetí třetině musí hrát ještě s větším nasazením a důrazem a nakonec se nám to povedlo. Pardubice byly těžký soupeř.