01.12.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - LIB 5:4 - Zasloužené vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost dokázal po dvou porážkáh opět zvítězit, když na svém ledě porazil Bílé Tygry Liberec 5:4. Jihočeši po celý zápas vedli a Tygři vždy jen dotahovali. Nejvíce branek byl k vidění ve druhé části, kdy se střelci prosadili hned pětkrát. Dva body v zápase zaznamenal Martin Záhora.

V Budvar aréně se hrálo utkání prvního týmu skupiny s druhým. Úvodní šanci zápasu měli Tygři, když Suska získal puk po chybě domácí obrany a jeho střelu Gába jen s problémy vytahoval betonem. To bylo na dlouho od Tygrů vše. Zato domácí začali hrát útočněji a sevřeli Tygry před jejich gólmanem. Ten musel dvakrát řešit velké šance Roba, který netrefil ani odkrytou část branky. Velkou šanci Jihočechů si vypracoval Záhora, který prošel s pukem až k brance a jeho bekhendová střela rozezněla břevno. Za chvilku se již mohli domácí radovat. Přečíslení dva jednoho krásně zahráli Krátoška a Záhora. Záhora v pravý čas našel volného Aleše Krátošku a ten neměl problém poslat puk do odkryté branky. Vzápětí hráli Tygři přesilovku a hráli ji výborně. Nebezpečně stříleli Langhammer a Hrníčko a Gába musel ukázat své kvality. Poslední šanci v první třetině měl Belovič, který před brankářem tečoval nahození svého spoluhráče a puk trefil dobře postaveného Gábu. Chvílemi byla hra v první části pohledná a chvílemi plná nepřesností. Přesto byli Českobudějovičtí o něco lepší než Tygři a po zásluze vedli 1:0.

Druhá část hry byla bohatá na branky. Nejprve hned v úvodu třetiny hráli hosté přesilovku, ale zahrozili až v samotném závěru. Vzápětí hráli přesilovku domácí a také nic neukázali. Po jejím skončení bylo nařízeno trestné střílení, které jel Švec, ale Skřebský ho ustál a Švec zakončil lehkou střelou po ledě vedle. Z dalšího tlaku již Jihočeši skórovali. Nejprve obránce Prokop získal puk ve vlastním pásmu, dojel do třetiny a našel volného Luboše Roba. Ten si najel do své oblíbené pozice a vymetl horní růžek branky. Tygři snížili vzápětí, když Belovičovu bombu vyrazil Gába jen před najíždějícího Jakuba Kalfiřta a ten pohodlně poslal puk do sítě. Pak byla k vidění část ve které se plnila trestná lavice na obou stranách. Tygři hráli i pět na tři, ale brzo faulovali a o výhodu přišli. Po skončení přesilovek hráli domácí před Skřebským a honili puk po rozích, když tu náhle střílel Radek Prokeš a puk byl v brance. Domácí zůstali v eufórii a přidali další branku. Jejím autorem byl Martin Záhora. To vypadalo s hosty špatně. Domácí měli jasně navrh a vypadalo to, že přidají další branky. Jenže Tygři v samotném závěru ještě stačili snížit. Opět střílel Belovič a Gába vyrážel. Tentokrát se k puku dostal první Michal Beránek a po ledě se trefil k tyči.

Začátek třetiny vypadal, že Tygři již nemají sílu a budou inkasovat. Českobudějovičtí tlačili a stříleli a Tygři se nestačili bránit. Do hry je dostala přesilovka, kterou začali hrozně. Nakonec ji dokázali využít. Střelu od modré vyrazil Gába před Vojtěcha Havlase, který jen pohodlně dorazil puk za jeho záda. Pak se hrálo již na obou stranách a vše bylo znovu otevřené. Domácí vzápětí přežili další přesilovku Tygrů a po jejím skončení trefil Švec horní tyč liberecké branky. Později měl Emil Švec další šanci, když prošel s pukem až k brance a chtěl přihrát na volného Bílka, ale libercký bek si srazil jeho nahrávku do branky. Tento gól byl pro další průběh zápasu důležitý. Jihočeši se uklidnili a začaly opět hrát dopředu. Jenže Tygři ještě kousali. Matúš Belovič nádhernou střelou vymetl horní růžek domácí branky a bylo to jen o gól. Koncovka zápasu byla plně v režii domácích. Tygři se vůbec k ničemu nedostali a ani nestačili odvolat brankáře. Zápas tak vyhráli Jihočeši, kteří byli přeci jen o něco lepším týmem.

Filip Turek, trenér HC Č. Budějovice: Dnešního zápasu jsme se obával, protože máme velkou marodku. Kolem mužstva se udály určité věci (odvolání trenére). Kluci k tomu přistoupili dobře a dali jsme to dohromady, ikdyž jsme nastoupili do zápasi jen s jedním brankářem. Dvě třetiny jsme měli zápas pod kontrolou a hráli jsme dobře. V poslední třetině jsme udělali nějaké chyba a nechali se vyloučit. Závěr byl pak trošku divoký. Myslím, že jsme si dnes zasloužili vyhrát.