18.09.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - LIB 3:4p - Do třetice to nevyšlo

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice dovedl svůj zápas s Bílými Tygry Liberec opět do prodloužení. Hosté se nejprve ujali vedení, ale domácí ještě v první třetině vedli 3:1. Hosté dali ve druhé i třetí třetině po brance a prodlužovalo se. Už po dvou minutách se ze zisku druhého bodu mohli radovat Tygři. Nejlepším hráčem domácího mužstva byl autor jedné branky a nahrávky Luboš Rob.

Zápas začal opatrně, ale brzo se začaly dík zajímavé věci. Už v osmé minutě se rozvnila síťka. První se radovali hosté. Domácí si totiž připravili pěknou šanci, když Hájek našel před brankou Švece, ten ovšem puk ztratil a z rychlého protiútoku vytvořili hosté před Gábou zmatek a Adam Dlouhý protlačil puk do branky. Domácí ovšem nesložili zbraně a prakticky z protiútoku trefil Jan Trummer mezeru u tyče a vyrovnal. Domácím se pak začalo herně dařit lépe. Ještě do lepší pohody je dostal přesilová hra pět na tři, která trvala dokonce 1:33. Nejprve ji první pětka rozehrála hodně špatně, když se jí nepodařilo udržet puk v pásmu. Druhé přesilovkové formaci se dařilo lépe. Luboš Rob našel skvělou přihrávkou před brankou volného David Bílka a ten dokázal umístit puk do branky. V dalším průběhu hry si přesilovku vyzkoušeli i hosté, ale Gábu prakticky neohrozili. Zato domácí si přesilovkový úspěch ještě jednou zopakovali. Od modré vystřelil po ledě Tomáš Prokop, Blažek jeho střelu vyrazil před sebe a Luboš Rob puk zvedl do odkryté horní půlky branky. První třetina tak patřila domácím, kteří dokázali otočit skóre zápasu a díky přesilovým hrám se dostali do vedení.

Druhá třetina patřila spíše hostům. Ti nejprve snížili při přesilové hře. To od modré čáry vystřelil Adam Honejsek a prostřelil vše co před ním stálo. Hra pak byla oboustranně vyrovnaná a před oběma brankami se něco dělo. Ovšem žádný brankář nemusel řešit žádnou složitou situaci. Zhruba v půlce zápasu se k puku při vlastní oslabení dostal Urban a zastavil ho až nedovolený zákrok domácího brankáře. Při oslabení byl z domácího celku nejvíce vidět Bohumil Svoboda, který uměl hosty potrápit v jejich třetině. Před koncem třetiny se k puky po chybě domácí obrany dostal Klíma, ale vrátivší se Susko ho nadějné šance zbavil. Hosté byly po dvou třetinách k domácím o gól blíže.

Domácí měli hned v úvodu třetiny možnost hrát přesilovou hru. Tu ovšem využili hosté. Adam Dlouhý totiž tak šikovně pracoval s pukem pře Gábou, že se mu věnovala celá obrana a puk se dostal k Janu Koubovi a ten ho poslal v klidu do odkryté branky. Pak fauloval domácí Bílek, dostal desetiminutový trest a domácí se horko těžko bránili. Po skončení oslabení se domácí do svého soupeře zakousli a bylo vidět, že chtějí zvítězit. Velkou šanci měli Švec a Beneš, kteří jeli dva na jednoho obránce, ale nedali. O něco později byl v podobné pozici opět Švec a s ním Rob, ale ani tentokrát to nevyšlo. Hosté zahrozili, když Beníšek prošel domácí obranou až ke Gábovi, ale jeho lapačka byla na místě. Šest minut před koncem třetí části hry měli domácí možnost hrát přesilovku pět na tři a to dokonce 1:12. Sevřeli sice hosty před jejich brankářem, ale ani Bárta, Plášil a Beneš nepřekonali Blažka v brance Tygrů. Do konce třetiny se již nic nestalo a tak domácí potřetí v řadě na domácím ledě nastupili do prodloužení.

Prodloužení trvalo necelé dvě minuty. Tentokrát stálo štěstí u hostů. Ti totiž získali po chybě domácí obrany puk a Josef Mikyska trefil místo nad lapačkou domácího brankáře. Hosté tak vezou domů dva body za vítězství 4:3 v prodloužení.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Je smutné, že když se dostaneme do herní pohody, kdy jsme schopni soupeři odskočit o dvě branky, necháme se zbytečně vyloučit nebo vlastními chybami necháme soupeře vyrovnat. Tým není soudržný a hráči nejsou schopni pracovat na plné obrátky, aby makali jeden za druhého a pracovali všichni jako tým. Vypadá to, že hrají jen individualisti, kteří se koukají kdo hraje a co udělal za chybu. S výkonem týmu jsem tudíž velmi nespokojen.