28.02.2015, Milan Šimánek

SDO: CEB - LET 5:3 - Starší dorost se rozloučil vítězstvím

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost dokázal v posledním zápase zvítězit na domácím ledě nad Letci z Letňan 5:3. V zápase měli domácí převahu a hosty téměř k ničemu nepustili. V nervózním závěru se na ledě strhlo několik šarvátek a rozhodčí rozdali dohromady pět trestů do konce utkání.

V posledním utkání sezony staršího dorostu se mezi sebou utkali domácí Motor proti Letcům z Letňan. Domácí začali první třetinu aktivně hned v úvodní minutě se řítil Bahula sám na brankáře Nahodila. Hosté ho zastavili nedovoleně, za cenu trestného střílení, které ovšem sám postižený neproměnil. Následně se do přečíslení dostali domácí Klinecký a František Bárta, ale Nahodila nepřekonali. Následně měli šanci i hosté, kdy v situaci dva na jednoho netrefil hostující Urban odkrytou branku. Motor se dočkal první branky v 11. minutě, kdy se po závaru před brankou nejlépe zorientoval Oliver Pánek a trefil puk k tyči. Poté dostali hosté možnost dvojnásobné přesilovky, ale k vážnějšímu ohrožení Kváči se nedostali. V poslední minutě první třetiny se domácí dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Martina Kadlece .

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté z Letňan, ale snížit stav utkání se jim nepodařilo. Ve 28. minutě ujel domácí Jiřinec, ale brankáře Nahodila nepřekonal. Poté si oba týmy zahrály přesilové hry, ale ani jednomu z týmů se prosadit nepodařilo. Skóre zápasu se změnilo až na konci druhé třetiny a to rovnou třikrát. Nejprve se podařilo domácímu Ondřeji Kachyňovi zvýšit na 3:0, ale následně hosté po rychlém výpadu snížili zásluhou Jiřího Horáka . Ihned po buly se ovšem domácí Karel Schmidmayer dostal ke střele z prostou mezi kruhy a překonal od půlky druhé třetiny chytajícího brankáře Vlase.

V posledním dějství začali opět aktivněji hosté a podařilo se jim vstřelit branku, když vystřelil pěkně zpoza obránce Marek Urban a puk skončil až v síti domácí branky. Následně domácí dostali výhodu přesilové hry a poprvé v zápase ji dokázali využít. Jan Farka se po krásné individuální akci dostal do útočného pásma a hezkou střelou překonal brankáře Letňan. Ve druhé polovině třetí třetiny se z ledové plochy stal spíše boxerský ring. Nejprve se do potyčky dostal domácí Vráblík a hostující Brabec za což byl domácí útočník vyloučen do konce utkání. Hostům se v následné hře čtyři na čtyři podařilo snížit na 5:3 zásluhou Pavla Šimona . Poté opět následovala šarvátka, kdy se do sebe pustili František Bárta a Marek Urban a oba hráči opět vyfasovali tresty do konce zápasu. V poslední minutě se hosté ještě snažili zkorigovat stav zápasu, když odvolali brankáře, ale byla z toho opět jen šarvátka dvou šestek, jmenovitě domácího Farky a hostujícího Řepíka. Domácí tak nepovedenou sezónu, kdy se jim nepodařilo postoupit do play off zakončili vítězstvím 5:3.

Martin Všetečka(HC Motor České Budějovice): Do dnešního utkání jsme těžko hledali po včerejšku motivaci. Na jednu stranu bylo to pro hráče poslední utkání sezóny, tak jsme je naváděli k tomu, aby si ho užili po hokejové stránce i po osobní, prostě se vším všudy. Ten závěr mě mrzí, prostě že to kluci neudrželi hokejově, byli tam emoce mezi nimi. Děkuji jim za tu druhou část sezony, ve které jsme odvedli dobré výkony, bohužel jsme to nezvládli nejenom včera. Některé zápasy nám utekli už dřív a tím včerejškem to prostě jenom vyvrcholilo. Je škoda, že jsme si nezahráli play off, protože si myslím, že by jsme tam ostudu neudělali, ale takový je sport a nám se to nepovedlo.