11.09.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB- LET 3:2p Bárta zachránil body

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci dokázali podruhé ve dvou dnech zachránil ztracené utkání až v samotném závěru. Tentokrát ještě sedm minut před koncem prohrávali s Letci Letňany 0:2. Vyrovnat se domácím povedlo až 23 vteřin před koncem zápasu v power- play a vítězný gól podl před koncem prodloužení. Jednoznačným hrdinou zápasu se stal útočník Jiří Bárta, který vstřelil všechny góly svého mužstva a má největší podíl na zisku dvou bodů.

Úvod utkání patřil spíše hostům. Hra byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. První byl vyloučen domácím tým a hosté se usadili v pásmu Českých Budějovic. Nejnebezpečnější střelou se prezentoval David Kaplan, který pálil na Gábu z prostoru mezi kruhy, nedokázal ho však překonat. O pár minut později se málem rozsvítilo červené světlo za brankou Letňan. Po střele Davida Bílka se totiž puk odrazil od tyče a jen málo scházelo, aby se ocitl až za čarou. Neuběhla ani minuta a radovat se mohli hosté. Tom Kadeřábek našel krásnou přihrávkou z rohu hřiště nikým nehlídaného Lukáše Lhotáka, který byl trestuhodně osamocen před Gábou a uklidil za něj puk - 0:1. Pak byl ve velké šanci domácí forvard Emil Švec, který z mezikruží nepřekonal Havlína v brance hostů. První přesilovou hru si poté mohli zahrát domácí. Do šance se dostal Jiří Bárta, který dostal pěknou přihrávku od Trummera, ale neproměnil ji. V oslabení unikl letňanský Jiří Vala, kterému nakonec nezbývalo než zakončit bekhendem, jeho povedený pokus Gába ukryl do rukavice. Domácí do konce první dvacetiminutovky branku vstřelit nedokázali a po první třetině svítilo na tabuli skóre 0:1.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovou hru. Žádný velký tlak si však vytvořit nedokázali. Po pěti minutách hry se však celkem napevno usadili v jejich pásmu a Letňany měli s domácími borci co dělat. Velké šance měli Bárta a Svoboda, kteří vytvořili obrovský tlak na brankovišti hostů. Puk za Havlína dostat nedokázali. Když už se zdálo, že domácí mají hru pod kontrolou, dostali další zásah. Po přečíslení z levé strany Urbánek přihrál puk Jiřímu Valovi, který se trefil krásně nad Gábovu lapačku a stav byl již 0:2 pro Letňany. Tlak domácích se i po této brance stupňoval. Bylo vidět, že domácí chtějí za každou cenu vyrovnat. Největší šanci měli v 36. minutě. Jan Trummer se zmocnil puku v pásmu domácích a projel s ním až do útočného pásma. Jeho střela sice minula branku, ale odrazila se od mantinelu zpět k druhé tyčce, u které číhal Jiří Bárta. Ten puk napálil jak nejrychleji mohl na branku, Havlín však stačil vystrčit beton a zabránil tak jistému gólu. Po této akci se domácí do větších šancí již nedostávali a hosté dávali pocítit domácím svůj důraz. Po dvou třetinách byl stav utkání 0:2 pro Letňany.

Ve třetí části hry měl nejprve šanci hostující Vala, který se ocitl sám před Gábou, ten ho ale vychytal. Ve 46. minutě měli pro změnu velkou šanci domácí HC České Budějovice. Jiří Bárta byl opět ve stoprocentní šanci. Jan Trummer mu přihrál puk před odkrytou klec, kotouč ale skákal a domácí útočník ho tak nedokázal usměrnit do branky. Pět minut před koncem se však tento útočník konečně dočkal. Po Trummerově akci se puk dostal právě k Jiřímu Bártovi a domácí útočník trefil odkrytou branku - 1:2. Šanci na vyrovnání měl o dvě minuty později Jonáš Beneš, který byl velmi aktivní na brankovišti hostů. Kotouč za Horáka se mu dostat nepodařilo. Domácí si v poslední minutě vzali oddechový čas a odvolali Gábu. A poté se již scénář opakoval jako v pátečním utkání s Pískem, kdy se stejnému střelci podařilo vyrovnat v poslední minutě na 2:2. Jiří Bárta si zřejmě svou střeleckou smůlu vybral v předchozích třetinách a dnes opět posílá utkání do prodloužení - 2:2.

Prodloužení zahájilo domácí mužstvo v oslabení. Přesilovou hru ale Letňany využít nedokázali. V čase 63:35 ukončil utkání hrdina zápasu Jiří Bárta, který se dostal k vyraženému puku ze skrumáže u branky hostů a ukázkově si vymíchal gólmana. Dovršil tím i hattrick v dnešním zápase.

Milan Stárek, HC České Budějovice:První třetina byla opět tragická a nevím z jakého důvodu. Tohle je dobré mužstvo, ale není na něm vidět sebedůvěra. Stále se trápíme v zakončení. To je prostě hrůza. Dostáváme se do šancí, ale neproměňujeme. V situaci dva na jednoho místo střely se snažíme ještě tvořit a to je kámen úrazu, ale nejen náš. Všecho u nás je o proměňování šancí. Tenhle soupeř by nás porážet neměl.