08.12.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - LET 1:3 Po nehezkém zápase šťastnější hosté

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost nedokázal na svém ledě porazit šestý tým tabulky Letce Letňany. Po vyrovnaných dvou třetinách se v poslední části povedlo Letcům dát druhou branku a ujali se vedení. Domácí odvolali brankáře a v poslední vteřině dostali třetí branku. Hosté tak odvezli všechny body, ale diváky hokej bavil jen v samotném závěru. Jedinou branku domácích dal Milan Šesták.

První třetina zápasu přinesla spíše hokej plný nepřesností na obou stranách. Ze hry měli více hosté, kteří byli nebezpečnější. Domácí skoro nic neukázali. Šancí bylo na obou stranách málo a brankáři neměli moc práce. Přeci jen více si zachytal domácí brankář Trecl, který musel čelit střelám Karabáčka a Arnošta, ale vždy byl na místě. Domácím se nepovedli ani přesilovky, když se nedokázali na delší dobu usadit před brankou a kloudně si přihrát. Nepohledná první třetina skončila bez branek.

Druhá třetina bylo o něco lepší než první a hlavně v ní byly k vidění nějaké šance a dva góly. Hned při první přesilovce Jihočechů pálil z buly Krátoška a puk Švihálkovi vypadl. Strhla se mela o puk, ale ten nakonec držel Švihálek. Po sérii nepřesností se předvedl Prokeš, který s pukem objel branku a hned z otočky vystřelil, ale Švihálek se nenechal překvapit. Za Letce zahrozil Karabáček, který dostal pas na červenou a jel na Trecla, ale ten ho vychytal. V polovině zápasu padla první branka. Petr Litera dostal přihrávku před odkrytou branku a nikým neobtěžován neměl problém dát gól. Za domácí odpověděl obránce Škopek, který se vydal na výlet a dokonce se natlačil před Švihálka, ale ten si situaci pohlídal. Pak se povedlo domácím vyrovnat. Kadlec našel volného Milana Šestáka, který jel sám na Švihálka a překonal jej střelou pod horní tyčku. Letci oplatili střelami Ječného a Chvátala, které Trecl chytil.Poslední šanci ve druhé části měl Záhora, který se natlačil ze strany před branku, ale Švihálek si věděl rady a puk chytil.

Třetí třetina začala nudně, řadou nepřesností. První vlaštovkou byla šance, kterou měl Záhora. Stál zcela nepokrytý u tyčka a dostal přihrávku. Švihálek se stačil zázračně přesunout a puk vyrazit. Českobudějovičtí pak dokonce dali branku, když Smejkal propasíroval puk mezi betony Švihálka, ale byla posunuta branka a gól nebyl uznán.Ve druhé části třetí třetiny se hra zrychlila, byla i chvílemi pohledná. Nejprve to vypadalo, že domácí mají více sil a chuti do hry, když svírali Letce před jejich brankou. Po chvilce se hra přesunula před Trecla a hosté si vynutili přesilovku, kterou odehráli výborně. Těsně po jejím skončení vyrazil Trecl střelu Jandy před volného Davida Chvátala a ten do odkryté klece přidal druhý gól. Jihočechům se nedařilo vytvořit si trvalejší tlak. Letci se vždy dostali k puku a hned s ním odjížděli do útočného pásma. V poslední minutě hráli Jihočeši power -play, když odvolali brankáře. Nepodařilo se jim však ani vystřelit na branku. Naopak v poslední vteřině ještě dostali třetí branku. Lehkou střelou po ledě se trefil do opuštěné branky Petr Litera a Letci zvítězili 3:1.

Filip Turek, trenér HC Č. Budějovice: První třetina byla snad nejhorší, jakou jsme odehráli. Po první třetině proběhla v kabině nějaká bouřka a trošku to pomohlo. Ve druhé třetině jsme začali trochu bruslit a bojovat. Bohužel je znát, že nemáme útočníky schopné nahrát si a dát gól. Ukázalo se, že když nám chybí čtyři nejproduktivnější hráči, že nám tolik kreativních útočníků nezbývá. Hokej je spíše bojovný a zkoušíme mladé kluky. Sice nám teď o nic nejde, ale jsme z těch zápasů dost zklamaný.