06.02.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - KVA 2:3p - Potřetí to nevyšlo

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice nezvládl až třetí prodloužení v řadě. Po výhrách nad Třincem a na Spartě se tentokrát radovali hosté z Karlových Varů. O vítězství přišli domácí v poslední minutě, kdy dostali vyrovnávací branku. Pak v prodloužení při vyloučení za špatné střídání inkasovali rozhodující branku. Obě branky domácího mužstva dal Roman Bernat.

Utkání od začátku nechybělo nasazení a hrálo se celkem svižně. První branka padla už v čase 5:00, kdy se po nahrávce Csamanga trefil střelou k tyči Jiří Formánek - 1:0. Pak měli možnost přesilové hry hosté. Tam měl ale největší šanci českobudějovický Lukáš Sedlák, který se zmocnil puku na útočné modré a prověřil Honzíka v brance hostů. Poté si vyzkoušeli první přesilovou hru i domácí. Největší šanci Romana Bernata Honzík zlikvidoval. Další šanci měl opět nasvědomí Roman Bernat, ale ani tentokrát neuspěl. O pár sekund už to ale bylo jinak. Po přihrávce Jiřího Bárty se Roman Bernat trefil z hranice kruhů - 1:1. Pak byl u mantinelu důrazný Petr Koblasa a vyfasoval za to trest 2 + 10 minut. V přesilové hře si hosté vytvořili tlak, avšak žádná jejich šance brankou neskončila a tak se do kabin šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina už nebyla tak rychlá jako ta první. Hned na začátku fauloval hostující Sýkora a domácí si mohli zahrát přesilovou hru. Domácí si vytvořili tlak, ale nepodařilo se jim dostat kotouč do brány. Pak byl vyloučen domácí hráč a do největší šance se paradoxně dostali domácí. Pavel Kolařík našel na útičné modré čáře najetého Lukáše Sedláka, kterému se ale forhendový blafák nepovedl, jak si představoval. Hra už pak nebyla tak rychlá jako na začátku a k vidění byli spíše vyloučení. Ani jedno však potrestáno nebylo a po druhé třetině zůstal stav nezměněn 1:1.

Hned na začátku třetí třetiny mohli jít do vedení hosté. Karlovým Varům se povedl při přesilové hře bleskově založit útok a po křídle unikl Jiří Formánek, který vypálil ránu, který cinkla o tyč domácí branky. Ve 49. minutě vystřelil prudce Roman Bernat a trefil se přímo do hlavy Jakuba Matyáše, který se dlouho zvedal z ledu. Nakonec ale utkání dohrál. O pár minut později se ten samý hráč mohl radovat z branky. Roman Bernat vystřelil prudce z mezikruží a bylo to 2:1 pro domácí. V tu chvíli zbývalo do konce zápasu necelých sedm minut a zdálo se, že domácí si již vedení udrží. Zvláště pak, když mohli přidat ještě další dvě branky. Švihálek ani Trummer však neuspěli. V čase 58:55 si vzali hosté time-out a o deset sekund později se mohli radovat z vyrovnávací branky. Tu měl nasvědomí Otto Novák, který prostřelil Bláhu z vrcholu kruhů. Po šedesáti minutách byl stav 2:2 a následovalo prodloužení.

Na začátku prodloužení dostali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledě a to se jim vymstilo. Hned po minutě trestu rozhodl utkání střelou do odkryté branky Vojtěch Tomeček a stanovil výsledek utkání na 3:2 v prodloužení pro Karlovy Vary.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Myslím si, že poslední třetina bylo z obou stran výborný. My jsme zúročili tlak, který jsme měli, ale v závěru jsme nezvládli buly a soupeř to trefil. Prodloužení už je vabank. Nechali jsme se vyloučit za chybné střídání a soupeř rozhodl.