17.03.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - KOM 2:1 - Starší dorost zvládl těsný souboj s Kometou a v sérii vede 1:0!

Bylo to těsné, ale Motor má první bod v osmifinálové sérii! Jako první šli do vedení Českobudějovičtí, Kometa ještě dokázala vyrovnat. Na druhou trefu už ale nezareagovala. Za domácí se jednou trefil Šimon Kubíček a Pavel Novák, za hosty Adam Gajarský. Druhé osmifinálové utkání je naplánované již na zítra od 12:30.

V úvodních dvou minutách museli domácí čelit pokusům Pláška a Gajarského. Oba pokusy přestáli bez úhony. První vážnější ohrožení branky předvedl Motor v sedmé minutě ve vlastním oslabení. Martin Beránek ujel s Vojtěchem Doktorem do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný ale hostujícího brankáře neprostřelil. Poté už hrozila opět Kometa. Střelu Kunce schoval Svoboda v lapačce, tu Mlčákovu poté ve výstroji. V horizontu několika sekund měli střelecké příležitosti Vaculík a Doktor, ani jeden ale neprocpal puk až za brankovou čáru. Druhá polovina první třetiny byla poznamenána častými vyloučeními. Snad největší šanci si v přesilové hře připsal za hosty Gajarský, kterého z mezikruží vychytal domácí strážce svatyně. Důležitá byla hlavně dvě vyloučení z řad Komety těsně před koncem periody. Českobudějovičtí totiž do druhých dvaceti minut šli s výhodou dvojnásobné početní převahy, jež měla trvat více jak minutu a padesát sekund.

Neproměníš-li přesilovku pět na tři, nevyhraješ. Tohle hokejové tvrzení Jihočechy dnes trápit nemuselo. Ve dvacáté první minutě totiž šikovně zasunul puk ke Kašparově levé tyči Pavel Novák, který tak zaznamenal první branku v utkání. O tři a půl minuty už ale bylo srovnáno. Velká část ze vstřelené branky Komety jde určitě za Markem Minárikem, jenž našel parádní přihrávkou rozjetého Adama Gajarského, který se trefil poprvé také za hosty. Poslat Brňany do vedení mohl Jan Sedláček, avšak zblízka si na Daniela Svobodu nepřišel. Neujala se ani střela Ondřeje Vaculíka, neboť i Filip Kašpar si na druhé straně kluziště připsal úspěšný zákrok. Ve třicáté čtvrté minutě mohl vyloučení Adama Čížka potrestat kapitán hostí Michal Kunc, jenže ani jeden ze svých dvou přesilovkových pokusů mezi tři tyče neposlal. Dvě minuty a deset sekund před koncem prostředního dějství vrátil Českobudějovickým příznivý stav Šimon Kubíček, který dostal kotouč na svou hůl a zakončil svou akci gólovou trefou.

Do čtyřicáté páté minuty od začátku další třetiny hrozila spíše Kometa, poté ale přišlo vyloučení Matěje Svobody. Domácí, respektive Pavel Novák, jenž střílel třikrát, si nevytvořili vůbec špatné příležitosti. Druhou branku si ale střelec úvodní trefy utkání nezapsal. K vidění byl i dobrý hit Vojtěcha Krcha proti Karlu Pláškovi, hráči, který si letos připsal čtyři starty za "áčko" Komety a také osmnáct startů za Přerov. Kapitán Moravanů Kunc mohl v padesáté třetí minutě srovnat, to by ale nesměl puk nasměrovat jen nad horní tyčku. O dvě minuty později mohla přijít třetí gólová radost Motoru. Jakuba Čížka ale velmi dobře vychytal Filip Kašpar. Moravané to zkusili ke konci základní hrací doby ještě s odkrytými zády, nicméně vyrovnat se jim nepodařilo. Výhře domácího celku přihlíželo 172 diváků.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Bylo to opravdu play offové utkání, trochu jiné než to v předchozích částech sezóny. Krásný odbojovaný zápas, a to až do poslední minuty.

Marek Moskal (Brno): Klasický zápas play off. Možná až moc zbytečně trestů. Na mládež je to zbytečně moc pískaný. Něco se dalo pustit, zákroky občas nebyly tak hnusné. Dostali jsme gól v oslabení tři na pět, které jsme ale jinak odehráli dobře. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli lepší a měli jsme jít do vedení. Pak nám tam spadla jedna střela. Za výkon ale kluci zaslouží pochvalu. Odehráli jsme kvalitní utkání. Zítra to snad zvládneme a odvezeme si jedno vítězství.