01.03.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB-KLA 9:3 Nečekaně vysoká výhra

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice předvedli v pondělním zápase na svém ledě skutečný střelecký koncert. Do utkání nastoupli nažhaveni a po první třeině bylo jasno. Druhá třetina již jen zvýraznila domácí převahu. V zápase nejvíce zářila dvojice Sedlák-Švihálek. Dohromady tato dvojice posbírala devět bodů. Úspěšnejší nakonec byl Michal Švihálek (1+4).

Na druhé ploše Budvar arény se odehrálo svižné utkání, které bylo téměř výhradně v domácí režii. V 7. minutě otevřel skóre zápasu Michal Švihálek, který zužitkoval pěknou přihrávku Sedláka. O dvě minuty později předvedl velmi pěknou individuální akci Petr Koblasa a bylo to 2:0. V 11. minutě pak snížil nahozením hostující Jan Vodička. Chvíli před odchodem do kabin ale dvoubrankový náskok domácím vrátil Lukáš Kříž. Domácí byli jasně lepším týmem, hosté měli minimum šancí.

Druhá třetina odstartovala gólem Romana Bernata. Vzápětí další branky přidali Lukáš Sedlák a Jan Trummer. Sedm minut před odchodem do kabin se trefil ještě obránce domácích Richard Heřmánek a tím byl gólový účet po druhé třetině uzavřen. Domácí byli dál jasně lepší a hosté se pouze bránili.

Hned na začátku třetí třetiny se krásnou individuální akcí blýskl Lukáš Sedlák a vypadalo to, že bude pokořena "desítka". Domácí pak ale polevili a hosté toho využili v dvě branky. Obě dal střelou z mezikruží Dominik Megela. To bylo ze strany Kladna vše. Poslední branku domácích v zápase dal opět Lukáš Sedlák a stanovil konečný výsledek utkání 9:3.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Utkání dnes probíhalo pod dojmem, že se nám povedlo dát branky. Je to dobře, protože po té sérii posledních utkání už bylo vidět, že kluci v poslední třetině už trošku polevili. Přesto bruslili a zvládli to kondičně. Věřím tomu, že to pomáhá k tomu, aby nám forma vydržela.Teď si odpočinem a budeme se připravovat na soupeře pro play-off. Pokud nám forma vygraduje, tak to bude jenom dobře.