05.03.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB-JIH 3:2 Vítězné domácí loučení

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice dokázal vyhrát svůj polsední letošní zápas ve skupině na domácím ledě. Soupeřem mu byla Dukla Jihlava, která disponuje starším a zkušenějším kádrem než Jihočeši. Dukla vedla 2:0, ale domácí mužstvo zápas nevzdalo a třemi brankami otočilo vývoj zápasu a završilo tak úspěšnou základní část vítězstvím 3:2. Dvě branky vítězů dal útočník Lukáš Sedlák. Dukla navíc patří mezi první možné soupeře pro play-off.

V úvodu utkání byli lepší domácí. V 5. minutě byl sám před Rittichem Rousek, ale nepodařilo se mu ho překonat. V 9. minutě byl v dobré šanci Moudrý, ale ani ten nebyl úspěšný. V té samé minutě měli šanci i hosté. Ludvík sebral za brankou puk Kolaříkovi, vyjel před branku a neúspěšně se pokoušel překonat Bláhu. V čase 13:54 padl první gól zápasu, který dali hosté. V oslabení se k vyraženému puku dostal Ondřej Pěška, který objel Bláhu a zasunul za něj kotouč. Na konci třetiny si ještě pěknou šanci vytvořil domácí Babka, Ritticha však nepřekonal.

Na začátku druhé části se prosadila Dukla. V přesilové hře se poslal pohotovou střelu na Bláhu Tomáš Střecha a hosté vedli 2:0. O chvíli později mohl zvýšit vedení hostů Kasalý, ale Bláha puk nepustil. o minutu později se ale prosadili domácí. Po pěkné akci se prosadil reprezentační útočník Lukáš Sedlák. Ve 29. minutě se blýskl pěknou střelou z levého křídla Moudrý, jeho rána ale letěla těsně nad Rittichovu branku. Ve 30. minutě vstřelili domácí branku, kterou však rozhodčí neuznal. Jan Štěpán totiž puk do branky dostal rukou. Dvě minuty před odchodem do kabin zůstal ležet v domácí třetině otřesený kapitán hostů Zídek, rozhodčí ale nechali hru pokračovat a domácí z toho vytěžili vyrovnávací branku. Lukáš Moudrý si počkal a na dorážku a uklidil puk do branky. Po druhé třetině byl stav utkání vyrovnaný 2:2.

V úvodu třetí třetiny hráli hosté dlouhou přesilovou hru pět na tři. Největší šanci měl obránce Jihlavy Šťastný, který trefil břevno. Ve 47. minutě se domácí dostali do vedení a tento gól byl i rozhodující. Po přihrávce Michal Švihálka se prosadil střelou k tyči Lukáš Sedlák. Ke konci zápasu byl vyloučen na dvě minuty Plášil rozhodčí navíc udělil desetiminutový trest Richardu Heřmánkovi, který tím pádem měl odejít do kabin. Nikdo z mužstva však nevěděl, kde jsou klíče od šatny a muselo se čekat než Heřmánek odejde do šaten. Po chvíli mu podal klíče vedoucí mužstva a konečně se mohlo hrát. V posledních minutách však v šancích neuspěli Rousek ani Sedlák. Domácí to však mrzet nemuselo, protože výsledek zůstal 3:2.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): My jsme očekávali, že Jihlava bude silový soupeř a to se projevilo. Soupeř přijel se sestavou ve které měl patnáct až devatenáct starších hráčů. Přežili jsme, i trochu se štěstím, vyloučení,která jsme tam měli. Přežili jsme i emoce, které se nám podařilo ukrotit. To se pak přeneslo na soupeře. My jsme byli trpělivější a góly jsme dali. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli a že to bylo dobré.