08.03.2012, Miroslav Mayer

SDO: CEB - HKR - 3:3 - Remíza díky probuzení ve třetí třetině

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost zahájil osmifinále play-off na svém ledě a jeho soupeřem byl Hradec Králové. Hosté se díky třem šťastným brankám dostali do vedení 3:0 a za tohoto stavu se šlo do poslední třetiny. Tam udělali trenéři změny v sestavě a hra Jihočechů se zvedla. Nakonec se podařilo utkání vyrovnat a o postupujícím se rozhodne až v sobotu v Hradci Králové. Dva body v zápase zaznamenal David Bílek.

Osmifinále play-off začalo v Budvar aréně opatrně. Obě mužstva si nejprve osahávala led a tak se často přerušovalo a hra nebyla plynulá. Hra se zlepšila až po první brance, kterou dali hosté. Michal Brida vystřelil a Gábovi vypadl puk z náruče. Martin Bartoň si toho všiml a dorazil ho do odkryté branky. Po obdržené brance se domácí snažili o vyrovnání, ale nedařilo se jim. Naopak na druhé straně měl šanci Tomáš Půlpán, který se po chybě obránce Plášila dostal zadarmo k puku a Gába jen s problémy vyrazil jeho střelu lapačkou nad branku. Za domácí předvedl pěknou akci David Bílek, který si za brankou prohodil obránce, vyjel před brankáře a vystřelil. Veselý jeho střelu zkrotil jen s potížemi. Východočeši pak měli možnost hrát skoro celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku, ale naložili s ní prachbídně. Dokonce ani jednou nevystřelili na branku. Spíše mohli inkasovat, to když se Aleš Krátoška vracel z trestné lavice a dostal se do nájezdu na branku, ale odskočil mu puk. Po první části tak hosté zaslouženě vedli.

Jetliže byl vstup do zápasu pomalý tak vstup do druhé třetiny byl raketový. Nejprve měl šanci David Bílek, který dostal přihrávku od Krcha, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen Veselého. Vzápětí hosté i s pomocí štěstí dali druhou branku. Puk nahozený podél mantinelu se totiž nešťastně odrazil před branku, kde se ho zmocnil Tomáš Půlpán a prostřelil Gábu, který hledal puk za vlastní brankou a o střelci vůbec nevěděl. Českobudějovičtí pak ještě zvýšili svoji aktivitu a šance měli Ruda, Kutiš a Rob, ale hosté se dokázali ubránit. Postupně aktivita Jihočechů klesala a Východočeši v klidu kontrolovali puk i hru. Navíc se jim podařilo dát v oslabení další kuriózní branku. Malovec ztratil u hrazení puk, Brida našel Tomáše Půlpána, který vystřelil. Jeho ránu Gába vyrazil, ale zpět do branky puk dostal domácí bek Škopek. Hosté se tak překvapivě dostali do tříbrankového vedení. Navíc se po druhém destiminutovém trestu vyfauloval domácí bek Karel Plášil a domácím se v útoku nedařilo.

Hned v úvodu třetí části měli domácí možnost hrát přesilovou hru pět na tři. Tu se jim povedlo využít. Střelu Reného Piegla tečoval před brankářem Aleš Krátoška a dal domácím naději. Domácí trenéři hru oživili změnami v sestavě. Luboš Rob si položil brankáře a trefil jen tyčku. Druhou branku dal David Bílek, který se v mezikruží otočil s pukem a trefil přesně pod horní tyčku. Pak přišla na řadu vyloučení na obou stranách a obě mužstva si tak zahrála přesilovky i oslabení. Žádná branka se z těchto situací nezrodila. Ta přišla hned z následující akce, když Luboš Rob našel u levé tyčky volného Radka Prokeše a ten vyrovnal. Jihočeši byli při chuti a chtěli ještě přidat další branky. Hostům viditelně docházely síly a domácí šance měli Ruda a Krátoška, ale Veselý si s nimi poradil. Dvě minuty před koncem se již domácí radovali, ale rozhodčí rozpažili a branku neuznali. Zápas tak skončil zaslouženou remízou a o postupu se rozhodne až v Hradci Králové.

Ohlasy domácích trenérů v samostatném článku.
Pavel Táborský, HC VCES Hradec Králové: Na začátku utkání bylo znát, že se jedná o zápas play-off. První třetina byla oboustranně chaotická. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme odjíždět s remízou, byli bychom rádi. Za našeho vedení 3:0 jsme bohužel přestali hrát. Sami jsme ztratili důležité vítězství, které jsme měli na hokejkách. To je play-off. Dnešn utkání rozhodl i nekoordinovaný výkon rozhodčího na obě strany. Nelíbí se mi ani systém osmifinále play-off a myslím si,že je to faul na hokej.