03.09.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - HBR 4:2 - Starší dorostenci úspěšně odstartovali

Č. B u d ě j o v i c e - První utkání v nové sezóně 2010 / 2011 se starším dorostencům HC České Budějovice povedlo vyhrát. Utkání zahájili nekompromisním startem, kdy už v 54. sekundě skóroval Jan Salák. Jihočeši sice dovolili Havlíčkovo Brodu srovnat, vzápětí se však dostali opět do vedení a ve druhé části hry přidali další dvě branky. Nakonec ani nevadilo, že minutu před koncem dovolili hostům skórovat. Konečný výsledek tak byl 4:2 pro českobudějovické mužstvo.

Jihočeši odstartovali první soutěžní utkání v sezóně 2010 / 2011 velmi dobře. Skóre otevřel už po 54. sekundách Jan Salák, který pohotově vstřelil puk za záda havlíčkobrodského brankáře Dolejše - 1:0. Pak měl v osmé minutě šanci hostující útočník Marek Němec, českobudějovický brankář Gába byl úspěšnější. O pár minut později se Havlíčkův Brod dočkal vyrovnání, po velmi pěkné akci. Petr Kuchta přenechal puk ve středním pásmu do jízdy hostujícímu kapitánovi Janu Wasserbauerovi, který se blýskl krásnou střelou do horního růžku Gábovi branky - 1:1. Vzápětí ovšem našli opět odpověď domácí hokejisté, kteří stejně jako jejich soupeř, využili přesilovou hru. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Jan Trummer a vedení bylo opět na straně domácích - 2:1. Do konce první dvacetiminutovky už se stav nezměnil a do kabin šli spokojenější domácí, kteří byli lepším týmem a na rozdíl od soupeře se nenechávali vylučovat.

Do druhé části hry vstoupilo opět lépe českobudějovické mužstvo. Po osmi minutách hry se od modré tvrdou ranou trefil Jaroslav Kypta a poslal tak domácím již do dvoubrankového vedení - 3:1. Ve 34. minutě měli domácí možnost hrát přes minutu přesilovou hru pět na tři. Ta se jim zprvu vůbec nedařila. Při zakládání akce ztratil puk domácí obránce Tomáš Pařízek a hosté mohli ject sami na branku, Gába však udržel domácí ve vedení. Nakonec se domácím povedlo přesilovou hru využít. Jan Salák nadvakrát přihrál před odkrytou Luboši Robovi, který pohodlně zavěsil - 4:1. To bylo v druhé třetině vše, domácí měli navrch a měli vytvořený dostatečný náskok.

Třetí dvacetiminutovka bylo brankově nejchudší. Bylo vidět, že hráči domácích jsou jasně ve vedení a hosté na ně nestačili. Hned v úvodu třetiny si hosté mohli zahrát dlouhou přesilovou hru pět na tři. Ihned po buly však faulovali a hrálo se čtyři na tři. Ve 46. minutě se dokonce dlouhou dobu hrálo tři na tři. Avšak žádné branky to nepřineslo. Pak měl velkou šanci domácí Tomáš Pařízek, který si z pozice obránce projel celé hřiště, ale na golmana hostů si nepřišel. Ke konci utkání měl velkou šanci domácí útočník Martin Hájek, který pěknou ranou nastřelil tyč Dolejšovi branky. V poslední minutě se diváci přeci jenom dočkali branky. Trefil se Petr Kuchta , který objel skrumáž před českobudějovickou brankou a prosadil se střelou do horní části branky. Konečný výsledek utkání byl 4:2 pro domácí HC České Budějovice.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: I když jsme upozorňovali hráče před zápasem, aby nebyli nervózní, tak se mi výkon zdál být trošku zakřiknutý. Povedlo se nám dát rychle první gól a to bývá někdy nebezpečné, protože mužstvo si potom myslí, že to půjde samo. Celou první třetinu jsem byli lepší. Pak jsem udělali chybu ve středním pásmu a dostali jsme vyrovnávací branku. Kluky to nepoložilo. Pak jsme dali branku díky důrazu před brankou. Myslím, že jsme měli celé utkání pod kontrolou. Jeden z nejdůležitějších okamžiků byl, když nám soupeř při naší přesilové hře pět na tři vypíchl puk a brankář Gába se s nájezdem skvěle vypořádal, i když byl pod tlakem.