15.10.2010, Miroslav Mayer

SDO: CEB - HBR 3:2p - Ztracený bod

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice sehrál na domácím ledě souboj s HC Rebel Havlíčkův Brod. V obou letošních zápasech zatím tohoto soupeře vždy přehrál. Tentokrát se podařilo hostům sehrát vyrovnanou partii až do konce a domů si vezou bod za remízu v základní hrací době. V prodloužení se domácím podařilo získat druhý bod zásluhou Davida Bílka, který trefil puk mezi betony hostujícího brankáře.

Domácí mužstvo nastupovalo do zápasu jako favorit. To ovšem hosty nijak nedeprimovalo a ihned se ujali aktivity. Úvod zápasu patřil určitě jim. Dokázali to dokonce vyjádřit i brankově. Obránce Pecen viděl najetého Davida Kozlíka a poslal mu přesnou přihrávku. Kozlík jel sám na Gábu a nájezd proměnil. Od té doby se hosté trochu stáhli a naopak se probudili domácí, kteří chtěli začít hrát. Mohla jim pomoci i přesilová hra, ale tu zahráli bídně. Naštěstí to samé předvedli při své přesilovce i hosté. Měli spíše štěstí, když domácí dvojice Salák a Beneš dlouho držela obranu hostů i brankáře v šachu v jejich vlastním pásmu. Druhá přesilovka domácích už byla o poznámí lepší, ale stále bez gólového efektu. Ke konci třetiny měl ještě šanci Mareš, který se probil před hostujícího obránce a jel z boku sám na Fučíka, ale ani na dvakrát puk mezi jeho betony neprotlačil. V poslední minutě našel ještě agilní Salák před brankou volného Bílka, ale ani ten nevyrovnal. Po první třetině překvapivě vedli hosté 1:0.

Obraz hry se v druhé třetině nezměnil. Pro oko diváky nic moc. Domácí se vytvořili šnaci, při které po Salákově přihrávce trefil Bílek tyč. Po půlce zápasu mělišanci i hosté. Hynek se ocitl před Gábou, ale puk mu mezi betony neprotlačil. Domácí snahao vyrovnání se nakonec zdařila. Jan Trummer sebral puk a zamířil na branku. Obrana soupeře se mu otevřela a on pohodlně dojel až před brankáře a prudkou střelou k tyči dal první branku domácích. Z dalšího tlaku Jihočechů bylo vyloučení hostů. Přesilovka tentokrát domácím vyšla. Jiří Bárta protlačil puk mezi betony brankáře Fučíka. Domácí se tak dostali do vedení. Do konce třetiny se již nic nestalo a tak po dvou třetinách domácí vedli 2:1.

Kdo čekal, že ve třetí třetině budou domácí tlačit a střílet další branky, tak ten se spletl. Hra byla stále stejná. Hosté začali vystrkovat růžky a podařilo se jim dokonce vyrovnat. Jelínek z poza branky našel Radka Špringla a ten z první vymetl pavučiny domácí branky. Do konce zápasu měl ještě šanci domácí Bárta a hostující Špringl, ale na stavu se nic nezměnilo a zápas dospěl do prodloužení.

První šanci v prodloužení měli hosté, ale jejich střelu Gába ramenem vytěsnil nad brabku. Po půlce prodloužení se v útočné třetině k puku dostal Bárta a uviděl volného Davida Bílka, který našel mezeru mezi betony brankáře a zařídil tak druhý bod pro domácí mužstvo.
Jan Trummer, trenér HC České Budějovice:Očekávali jsme, že to nebude líbivý hokej. Havlíčkův Brod hraje taktiku, kdy nenapadá soupeře a spíše vyhazuje puky. To se potvrdilo i v první třetině, kdy jsme udělali chybu v obraně a soupeř ji využil. Na střely jsem třetinu vyhráli 15:3. V druhé třetině jsme se do soupeře tlačili, ale soupeř jednoduše vyhazoval puky do středního pásma. Po polovině druhé třetiny nám trochu docházely síly a utkání se začalo vyrovnávat. Ve třetí třetině jsme udělali chybu už ve středním pásmu a soupeř vyrovnal. V prodloužení jsme pak byli šťastnější. Hráče musím pochválit za bojovnost, ale musím jim vytknout nedůraz v útočném pásmu a v zakončení.