18.12.2015, Marek Baloun

SDO: CEB - HAV 3:4sn - Do začátku skupiny B vstupuje Motor s prohrou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — 1. kolo skupiny B začal Motor se soupeřem z Havířova aktivně a dokonce vyhrál i druhou třetinu a chvíli držel dvoubrankové vedení. Dva góly ve třetí třetině a finální nájezdy rozhodly o tom, že domácí opět prohráli a berou ze zápasu jen bod.

1. kolo skupiny B přineslo hned od začátku atraktivní bitvu. Oba týmy byly prvních dvacet minut při chuti o tři body pořádně zabojovat. Drobet aktivnější Havířov několikrát pořádně protáhl Hausera, který byl bezchybný, i když se na něj navalila hromada hráčů z obou týmů. První branka zápasu však šla za jeho záda, když se prosadil Patrik Srníček. To ale domácí jen nakoplo a hnali se do útoků, ať už sami nebo v přečíslení dva na jednoho, které přinesly několik nadějných momentů, gólem však neskončilo ani jedno. Na vyrovnávací branku jsme si tak museli počkat do závěru třetiny, kdy produktivní trio Matys, Kašper a Jáchym Kondelík, kteří nalétli na Václava Sonnka, Matys a Kašper vyslali své pokusy a Jáchym Kondelík už jen pouze střelu Lukáše Matyse dorazil za ležícího hlídače svatyně hostů.

Druhých dvacet minut se neslo ve znamení hlavně bojů o puk, které se většinou neodehrávali brance blíže než na hranici kruhů pro vhazování. Oba gólmani si připsali několik zákroků a okusili fyzický tlak vyvedený na ně, když Václavu Sonnkovi vyrazili hokejku a musel si tak půjčit od spoluhráče, na druhé straně domácí Hauser byl dvakrát zavalen hromadou hráčů. Třetina, která nakonec vypadala jako bezgólová nakonec přinesla změnu skóre dvě sekundy před sirénou. Patrik Škola vyslal puk, který by za normálních okolností rozhodně jako gólový nevypadal, kdyby se neodrazil od tyčky do odkryté části Sonnkovo branky.

Třetí třetinu Motor ještě posílil svoje vedení zásluhou Tomáše Sigmunda, když zamkli hosty v jejich pásmu a po několika střelách puk nakonec skončil za červenou čárou. To Havířov definitivně probudilo a přišlo rychlé snížení střelou Dominika Cihláře do víka. Oba týmy se poté snažili zajistit si výhru, až přišlo vyrovnání. Pavel Lenomar si převzal puk od Dominika Pecky a Patrika Ráčka a poslal ho za Hauserovo záda. Zápas tak přes prodloužení dospěl do nájezdů, kde nakonec dva body pro Havířov urval kapitán Jaroslav Mrowiec. Motor tak protahuje sérii proher na číslo čtyři.

Roman Heindl (CEB): ,,Bohužel se osvědčilo to, co se nám stává celou sezónu. Že po vlastních chybách ztratíme zápas a dnes jsme ztratili dva body. Měli jsme na to a v závěru, tři minuty do konce, máme přesilovku a nedokážeme ji proměnit a pak nájezdy, to už je hold loterie. Ve třetí třetině jsme se zase začali bát o výsledek, začali jsme odhazovat puky od sebe, dvě chyby a soupeř toho využil a vyrovnal utkání."

Tomáš Urbánek (HAV):,,Začala druhá část extraligy, nevěděli jsme, co od těch mančaftů z Čech čekat. Nastoupili jsme docela vlažně, Budějovice nás v prvních pěti minutách přehrávali, ale potom se ta miska vah otočila na naší stranu, kde jsme měli gólovky, korunovali jsme to gólem, po naší hloupé chybě v obranném pásmu jsme si nechali vyrovnat. Nástup do druhé třetiny byl naopak lepší z naší strany, kdy prvních deset minut jsme byli lepším týmem. Po té se hra vyrovnala, Budějovice nás zatlačili a po našich hloupých faulech jsme dostali dvě vteřiny před koncem třetiny na 2:1. Do třetí třetiny jsme chtěli jít s tím, že na domácí vletíme, což se nám nepodařilo, dostali jsme na 3:1. Následně nám strašně pomohlo, že jsme dali na 3:2, potom trochu šťastným gólem na 3:3 a nájezdy, to už je vabank, to jsme měli větší štěstí my.