27.01.2012, Matěj Mayer

SDO: CEB - CHM 8:4 - Jihočeši přerušili šňůru šesti porážek

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci měli před pátečním utkáním na kontě šest porážek v řadě a pro vítězství v dalším zápase tedy povolali všechny dostupné hráče. Důležitým momentem utkání byly tři branky domácích v desáté minutě duelu. Ve třetí části vedli Jihočeši dokonce už 7:1, ale po sérii dalších několika branek se konečné skóre zastavilo až na výsledku 8:4. Milan Šesták zaznamenal v utkání tři body (1+2).

Utkání 35. kola extraligy starších dorostenců mělo původně začínat přesně v 18.00. Na utkání se ovšem včas nedostavila z nějakého důvodu trojice sudích a tak se úvodní buly posunulo zhruba o půl hodiny později. Deset minut hrací doby od tohoto okamžiku započala ofenzivní smršť domácích. Odstartoval jí v přesilové hře obránce Tomáš Prokop, který propálil brankáře Lukeše ranou od modré čáry. Stačilo uběhnout pouhých 19 sekund a prosadila se i druhá formace Českých Budějovic. Aleš Krátoška ujel hostující obraně a zavěsil. Po dalších sedmnácti sekundách už se domácí radovali potřetí! To když se prosadila třetí řada domácích a konkrétně akcí z pravé strany Milan Šesták. Tím byl uzavřen brankový výčet v úvodní dvacetiminutovce.

Druhá část už na branky tak bohatá nebyla. Českobudějovičtí však dělali chyby v obraně a jednu z nich potrestal ve 28. minutě Chomutov. Domácí nechali trestuhodně před brankou hned dva hráče Chomutova, kteří si vyměnili kotouč a Nicolas Hlava už jen trefoval odkrytou klec. Této brance ještě předcházela obrovská šance hostujícího Aleše Macháčka, který naprosto nepochopitelně nedokázal trefil prázdnou domácí branku. Ke konci druhé třetiny byl ještě v dobré příležitosti Záhora, ale ani on neproměnil.

Ve třetí dvacetiminutovce už si nikdo na nedostatek branek stěžovat rozhodně nemohl. Padlo v ní totiž málokdy vídaných 8 branek! Nejprve se brankové produkce ujali domácí, kteří si díky brankám Josefa Krcha, Jonáše Ťoupala, Aleše Krátošky a Martina Záhory vytvořili pohodlný náskok 7:1. Pak se ovšem ozvali i hosté, kteří nejprve snižovali nejprve zásluhou Jakuba Chrpy a poté ještě Antonína Drobného. České Budějovice pak dostal na metu osmi branek opět Martin Záhora, který zakončil svůj únik efektním blafákem do bekhendu. Definitivní tečku za zápasem udělal hostující Nicolas Hlava, který snižoval tři minuty před koncem na 8:4.

Jaroslav Formánek (HC České Budějovice): Naše hra měla k optimálnímu výkonu hodně daleko. Pozitivum pro nás z tohoto utkání jsou tři body a vysoký počet vstřelených branek. Naše hra byla hodně špatná a daleko za tím, jak bychom mohli hrát.