08.08.2017, Filip Kortus

PLZ - CEB 4:2 - Motor neuspěl na ledě Škody Plzeň

Ve druhém přípravném utkání Motor podlehl na ledě Škody Plzeň 2:4. Budějovičtí začali utkání velmi dobře, když na konci první třetiny poslal Motor do vedení Václav Nedorost. Ve druhé třetině navýšil Radek Prokeš, jenže Plzeň čtyřmi góly otočila vývoj utkání. Už ve čtvrtek jedou Budějovičtí do Pardubic a v pátek hostí výběr Jižní Korey.

Do druhého přípravného utkání vyslal trenér Antonín Stavjaňa takřka stejnou sestavu jako proti Pavlodaru. Pouze v brance nahradil Petra Kváču David Gába, místo Daniela Dudáčka naskočil testovaný Petr Gřegořek. Nenastoupil ani další mladík Jakub Káník. První ostřejší zákrok si připsal domácí brankář proti střele Vlastimila Dostálka, který zakončoval pohlednou akci druhé útočné formace Motoru. Otevřít skóre mohl Pavel Pýcha. Dostal puk na útočnou modrou, přejel do útočného pásma a trefil tyč! Na druhé straně se z branky krátce radoval Ryan Hollweg, jenže ta nebyla uznána kvůli ofsajdu. Famózní zákrok vytáhl David Gába dvě minuty před sirénou, když skvěle vychytal Jonese. V závěru první třetiny se Motor mohl poprvé naplno radovat. Čermák našel ideálním pasem Václava Nedorosta, který i z těžké pozice pokořil Hyláka – 0:1.

Ve druhé třetině padaly branky od prvních minut. Brejk vedený Václavem Nedorostem ještě brankou neskončil, Jihočeši se radovali až po akci třetí formace. Odražený kotouč zametl do odkryté branky Radek Prokeš - 0:2. Bohužel, dvoubrankové vedení netrvalo Motoru dlouho. O snížení se postaral po individuální akci Jaroslav Kracík - 1:2. Podruhé v zápase zachránila Alexandra Hyláka branková konstrukce po střele Vlastimila Dostálka. Na druhé straně se Škoda mohla radovat z vyrovnání. Ryan Hollweg natáhl mezi kruhy a jeho pokus si někdo z budějovické obrany srazil do vlastní sítě – 2:2. Vrátit vedení mohl hostům Žiga Pavlin, jenže střelou v přesilové hře trefil pouze tyč.

Na začátku třetí třetiny prověřil pozornost Hyláka od modré Petr Gřegořek. V následné hře čtyři na čtyři dokonala Škoda obrat v utkání. Obránce Michal Moravčík nabral kotouč ve vlastním obranném pásmu a dokázal se prokličkovat až před Gábu. Bekhendovým zakončením rozjásal plzeňskou arénu – 3:2. V 48. minutě poslali sudí Jihočechy do tří. Dvojnásobnou přesilovou hru využil ranou od modré Nicholas Jones - 4:2. V závěru utkání Motor měl šance alespoň na snížení, ale Hylák už potřetí neinkasoval.