01.12.2002, David Lukeš

PCE-CEB 6:2: Po dobré hře zlý závěr

Jihočeši se na ledě lídra drželi hodně dlouho. Ve 42. minutě vyrovnával na 2:2 Bartoš, který se tak konečně střelecky chytil. Ve vypjatém závěru se však hra hostí zhroutila, ti zbytečně ztratili dobře rozehraný zápas a připsali si na své konto vysokou porážku, která neodpovídá průběhu zápasu.
Ač tomu výsledek vůbec neodpovídá, Jihočeši dlouho drželi naději na bodový zisk. O slušný výsledek se připravili až v poslední desetiminutovce.

Brankový zápis utkání se začal plnit až ve druhé třetině. Tu začali dobře domácí, kterým se podařilo Lubinou v přesilovce otevřít skóre ve 22. minutě. Poté se ale na ledě začali ukazovat Jihočeši. Čím dál tím častěji se objevovali před gólmanem domácích Svobodou. Ondřej ještě svůj kotouč namířil nad, po něm už ale Rob ve 32. minutě po přihrávce Štrauba vyrovnal. Budějovičtí si však neodpustili chybu na konci třetiny a 13 vteřin před jejím koncem strhnul vedení zpátky na pardubickou stranu Mudroch střelou od modré.

O tom, že to Budějovice myslí se ziskem bodu (ů) v Pardubicích vážně, přesvědčil ve 43. minutě Bartoš, který nechal vzpomenout na staré časy. Prolétnul kolem pravého mantinelu a tvrdou ranou nedal Svobodovi šanci. Jihočeši se však z nerozhodného stavu neradovali dlouho. Zápas se zlomil v čase 44:02. Rozhodčí Souček nepřerušil hru při zalehnutí Hudáčka domácím útočníkem, naopak si všimnul až Hudáčkova oplácení. Poslal tak hosty do tří. Budějovičtí se dvojnásobnému oslabení ubránili, ale Hudáčkův prohřešek potrestal ve 46. minutě Kolář. Jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný. Jihočeši totiž na Svobodu další recept nenašli, naopak v 55. minutě zvýšil na 4:2 v další přesilovce pardubický Lubina. V závěru ještě výsledné skóre zvýraznili Pospíšil a M. Sýkora.

Jihočeši potvrdili zlepšení formy posledních dnů. O lepší výsledek se však připravili svojí nedisciplinovaností. Na ledě lídra se nechali vyloučit desetkrát, domácí dokázali tři přesilovky využít.

Trenéři podle idnes.cz řekli:
J. Seidl (Pardubice): "Zápas byl dvě třetiny vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Po naší třetí brance hosté trochu více otevřeli hru a dali nám prostor. Po delší době jsme dokázali využít tři přesilovky, i když při jedné na nás diváci pískali. Konec byl ale na jedničku."
J. Pouzar (HC ČB): "Hráli jsme tři těžké zápasy venku a získali jsme čtyři body. Dnes jsme tři čtvrtiny zápasu odehráli velice dobře, ale těžko dotahovat Pardubice na jejich ledě ve třech nebo čtyřech hráčích. Když se domácí dostali do dvougólového vedení, tak toho měli kluci plné zuby. A já taky."