09.03.2016, Matěj Mayer

OF2: CHM–CEB 3:2 – Znovu jen o gól. Junioři prohrávají v osmifinále 0:2

CHOMUTOV — Po úterní porážce v prodloužení nastoupili junioři českobudějovického Motoru na led SD arény s cílem vyrovnat sérii. Už v jedenácté minutě prohrávali 0:2, ale na začátku druhé části Radek Prokeš narýsoval přesnou gólovou přihrávku pro Šuhaje a na začátku třetí periody sám vyrovnal. Jihočeši se však z nerozhodného stavu radovali jen krátce, o patnáct sekund později totiž vstřelil rozdílovou branku Chomutov. Svěřenci dua Kupka–Rob se tak vrací na jih Čech s prázdnou.

Chomutovší junioři do utkání vstoupili skvěle. František Wágner našel ve druhé minutě utkání před brankou Adama Kellersteina, který udělal brankáři kličku a puk poslal za jeho záda. V sedmé minutě byli domácí hokejisté v další zajímavé akci. Střela jediného střelce z levé strany propadla až před branku, kde se Jiřímu Tupému nepovedlo puk poslat za záda Kváči podruhé. Chomutovským se i tak povedlo jít do dvoubrankového vedení. Petr Macháček ujel po pravé straně a našel volného Tomáše Adámka, který přidal druhou branku svého celku.

Největší šanci měli hosté v osmnácté minutě. Po levé straně se před branku prodral Jan Pixa, kterému se ale z blízkosti nepovedlo překonat pozorného Lukeše. K puku se následně prodral Jakub Šuhaj, ale ani on nepřekonal chomutovského brankáře. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Piráti mohli jít ve druhé třetině po čtyřech minutách do tříbrankového vedení, ale talentovanému Filipu Krivošíkovi se nepovedlo poslat puk do odkryté branky. Ve stejné minutě se dokázali prosadit hosté, kteří stav utkání snížili. Radek Prokeš našel jen po patnácti sekundách přesilovky volného Jakuba Šuhaje, kterému se povedlo skórovat střelou mezi betony Štěpána Lukeše.

V polovině utkání mohl domácí zpět do dvoubrankového vedení skvěle hrající Tomáš Adámek, ale tomu se z předbrankového prostoru nepovedlo překonat Petra Kváču. Třetina se následně dohrávala v poklidném tempu a ani jeden z celků se nedostával do šancí.

Začátek třetí třetiny musel oko diváka pořádně potěšit. Radek Prokeš se zmocnil puku před brankou a z otočky poslal puk za záda chomutovského brankáře. Vypadalo to, že náš čeká velké drama, ale to se nestalo. Hned patnáct sekund na to se do útoku dostali domácí. Tomáš Adámek našel před brankou Martina Šťovíčka, který navrátil Pirátům vedení.

Po dvou minutách mohlo být ovšem opět srováno. Ondřej Šulek se dostal do samostatného úniku, který zakončoval bekhendem. Beton Štěpána Lukeše se mu ovšem nepovedlo přehodit. Rychlá a aktivní hra ovšem pokračovala. Lukáš Blaha nahodil puk na branku a před ní jej tečoval Martin Strunz, ale jeho pokus skončil jen na tyčce. Následně byl v úniku Martin Šťovíček, který mířil mezi betony, ale svou druhou branku se mu vsítit nepovedlo. Další rozhodnutí mohlo padnout z hokejky Adama Kellersteina, ale ten se ve velké šanci proti Kváčovi neprosadil. Poslední šanci na vyrovnání měl Petr Panáček, ale ani on po objetí branky neskóroval, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích.

Robert Kaše (Chomutov): „První třetinu jsme zahráli hodně slušně. Vedli jsme 2:0 a říkali jsme si, že tímto tempem musíme pokračovat. Ve druhé třetině jsme ovšem ztratili pohyb a soupeře jsme nechali hrát, z čehož pramenil i faul. Následně jsme v přesilovce dostali gól a trošku se nám vnesla nervozita na hokejky. Byli jsme rádi, že jsme dokázali hned odpovědět na vyrovnávací branku. Bylo to ubojované.“

Luboš Rob (České Budějovice): „Z našeho pohledu byl tento zápas povedenější, než ten první. Byli jsme blíž úspěchu než v minulém utkání, ale bohužel nás srazila individuální chyba za stavu 2:2. Jsem ale přesvědčen, že jsme schopni sérii vrátit zpátky do Chomutova na rozhodující patý duel.“