12.09.2015, Filip Kortus

MDO: SPA - CEB 3:5 - Mladší dorost veze ze Sparty plný počet bodů!

Po dobrém výkonu si svěřenci trenéra Heindla odvážejí z pražské holešovické arény tři body. Svým skvělým výkonem opět držel Motor nad vodou Daniel Svoboda, když zlikvidoval sparťanům hned 37 střel. O vítěznou branku se postaral Ondřej Vaculík a navrch přidal ještě jednu.

Úvod zápasu se nevyvíjel nijak slibně pro hostující tým, neboť po prvním přerušení hry v obranném pásmu hostí sehráli sparťanští útočníci Ondřej Pšenička a Dominik Arnošt precizně secvičený signál, na který budějovičtí zadáci nezareagovali a jehož výsledkem bylo brzké sparťanské vedení - po 25 sekundách hry 1:0! V prvních minutách hrál hostující tým se zbytečným respektem a domácí tým hře jasně, zejména bruslařsky, dominoval. S přibývajícím časem se obraz hry postupně opticky vyrovnal a výsledkem zlepšeného výkonu hostí byla vyrovnávací branka Jiřího Egerta po ukázkové spolupráci s Vojtěchem Krchem - 1:1. Když navíc necelé dvě minuty poté přidal po důrazné práci Ondřeje Vaculíka další branku Motoru Jakub Čížek - 1:2, odcházeli do kabin spokojenější hráči hostujícího mužstva.

V 5. minutě druhé třetiny využil přesilovou hru domácích Martin Hugo Haš, který přesně mířenou střelou k levé tyči nedal brankáři hostí šanci - 2:2. Na opačné straně v polovině zápasu využil početní výhodu Patrik Škola, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a vrátil vedení na hokejky hostujícího týmu - 2:3.

Ve 42. minutě se krásnou individuální akcí po chybě hostujícího obránce blýsknul Ondřej Vaculík - 2:4. Klid v podobě tříbrankového vedení dodal po důrazu Matyáše Holého v rohu kluziště Ondřej Vaculík svou druhou brankou v zápase - 2:5. V posledních deseti minutách zápasu Sparta svého soupeře přitlačila před jeho branku, ale přelstít budějovickou obranu v čele s pozorným Danem Svobodou dokázala pouze jedenkrát po trestuhodném zaváhání v 56. minutě, kdy nikým neatakovaný Ondřej Pšenička vyjel zpoza branky a pohodlně zavěsil nad bezmocně ležícího hostujícího brankáře - 3:5. Na opačné straně zůstaly nevyužity slibné brejkové příležitosti Matěje Tomana a Jiřího Egerta a tak za zvuků závěrečného oslavného chorálu příznivců hostujícího celku překvapivě, ale zaslouženě putují všechny tři body na jih Čech.