16.03.2016, Jan Volf

MDO SF1: SPA-CEB 2:1 s.n. - Prohra po nájezdech

PRAHA — Neúspěšně vstoupili mladší dorostenci do semifinálové série se Spartou Praha. Domácí Sparta byla po celý zápas aktivnějším týmem a šance Jihočechů držel spolehlivý výkon brankáře Svobody. V samostatných nájezdech se neprosadil ani jeden ze šesti budějovických střelců a tak se z prvního bodu v sérii radují Pražané.

Zápas začal velice opatrně. Sparta měla převahu v poli a měla více ze hry. České Budějovice hrály na brejky a čekaly na chybu. Pak měly oba týmy velké šance. V 11. minutě ujela Sparta, ale ze samostatné akce gól nevytěžila. V 17. minutě měli šanci naopak hosté, ale branku netrefili po krásné finální přihrávce. Když to vypadalo, že první třetina skončí bezbrankovou remízou, tak dal rozdílový gól Miroslav Dani, kterého hostující obrana nechala před brankářem trestuhodně osamoceného.

Ve druhé části pokračovala tato bitva podobně jako skončila v první třetině. Ve 23. minutě chytil Škorpík povedenou akci hostů. Puk mu sice vypadl, ale rychle ho přikryl a skryl před dorážkami soupeře.

Čas běžel a utkání bylo velmi vypjaté. Dominovaly však obrany a brankáři. Pak šel na trestnou lavici Marcel Čížek ze Sparty. Jihočechům se podařilo početní výhodu proměnit a náhle bylo vyrovnáno. Za Budějovice vstřelil branku Matěj Toman. Druhou periodu ukončila siréna za stavu 1:1.

Ve třetí třetině přidali hosté při napadání a ještě více vysunuli forčeking. Ve 43. minutě měli sparťané obrovskou příležitost, kterou ale zazdili. Svoboda, brankář Jihočechů, se opět činil. V dalším průběhu měl hodně práce také brankář Sparty. Ošemetné situace se mu však podařilo vyřešit. Hodněkrát i s přispěním paní štěstěny. Třetí část nenašla vítěze, a proto se šlo do prodloužení hraného 4 na 4. Prodloužení mělo velkou kvalitu. Zajímavé utkání, plné šancí, avšak s minimem branek. V nastaveném čase byli hlavními hvězdami zase brankáři. Oba zastavovali šance a příležitosti.

Rozhodnout tento vyrovnaný zápas musely až nájezdy, při kterých tekly nervy koučů, hráčů i všech přihlížejících. Drama rozetnula 6. série nájezdů, kdy nejprve nedal budějovický Čížek, avšak sparťanský Marcel Čížek už byl přesný.

V sérii se tak ujímá vedení Sparta Praha. Druhé utkání se hraje v pátek 18. března od 16.30 v Českých Budějovicích.

Asistent trenéra Sparty: "Myslím, že jsme dneska viděli dobré utkání. První třetina byla opatrná a oba týmy čekaly, co provede ten druhý. V první třetině jsme dali branku. Ve druhé jsme se nechali srazit zbytečnými vyloučeními. Soupeř vyrovnal. Třetí třetina měla tempo a oba týmy hráli ofenzivně. V prodloužení bylo spousta šancí na obou stranách. Zápas vyvrcholil nájezdy, které byly nervydrásající. Bohudík jsme byli šťastnější, v nájezdech je to totiž loterie."