24.11.2013, Miroslav Mayer

MDO: KOM - CEM 2:4 - Mladší dorost dokázal vyhrát nad Kometou

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mladší dorost dokázal vyhrát na Kometě 4:2 i když to s ním nevypadalo dobře. Jihočeši sice vedli 1:0, ale Kometa otočila skóre a dlouho vedla 2:1. Teprve pět minut před koncem Budějovičtí vyrovnali a pak ještě dokázali přidat další branku. Výsledek pak pečetili gólem při power-play.

Úvod zápasu se nesl ve znamení defenzivní hry, oba celky se soustředily spíše na obranu a soupeře nepouštěly do žádných velkých šancí. Brankovou síť rozvlnil jako první v zápase hostující Martin Pospíšil, který z první vážné šance zápasu překonal Dostála střelou z pravého kruhu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, z první vážné šance mířil však Gajarský mimo. Podobným neúspěchem skončil i pokus hostujícího Vochozky, který Dostála sice překonal, od překonání brankové čáry však puk dělily jen centimetry. Vyrovnání se domácí dočkali chvíli před polovinou zápasu, rána Michala Furcha od modré si nakonec našla cestu do hostující brány.

Kometa ve druhé třetině dokonce průběh utkání dokázala otočit, Mlynář našel zpoza brány volného Adama Gajarského, který kolem levé tyče zamířil přesně. Po druhé třetině se zdálo, že mají Brňané našlápnuto k vítězství, třetí třetina však ukázala něco zcela odlišného.

Na úvod třetí třetiny nevyužil hostující Pospíšil nařízené trestné střílení, do další šance se tlačil hostující Pánek, na poslední chvíli ho ale odzbrojil domácí bek Furch. Tahle varování Brňanům nestačily, a ti když nevyužili pětiminutovou přesilovou hru, přihlásili se o slovo hosté.

Nejprve Tintěrovo nahození tečoval do domácí brány Erik Bahula, dokonat obrat mohl Remiáš, z přečíslení dva na jednoho ale mířil mimo. Hosté přesto branky nakonec dosáhli, z dalšího rychlého přečíslení mířil přesně Oliver Pánek. Domácí se v závěru zápasu snažili o vyrovnání při hře bez brankáře, v závěrečných vteřinách ale všem Brňanům unikl hostující Martin Pospíšil a střelou do prázdné brány završil vítězství Českobudějovických.

Marek Moskal (HC Kometa): Utkání se nám nepovedlo, jak herně, tak ani výsledkem. První třetina byla z našeho pohledu vlažná, v té druhé jsme se sice nastartovali, ve třetí třetině jsme ovšem zase polevili. Měli jsme sice k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, nabádali jsme kluky, aby ji odehráli zodpovědně, paradoxně jsme v ní málem dvakrát inkasovali. Po konci přesilové hry jsme zcela vypadli z herního rytmu, místo abychom zvýšili náskok na 3:1, dostali jsme další dva góly. Utkání se nám celkově nevyvedlo.

Jan Trummer (HC České Budějovice): V první třetině jsme si zodpovědně hlídali střední pásmo, ve druhé jsme udělali dvě zbytečné chyby, kdy jsme dvakrát inkasovali. Do třetí třetiny si myslím, že Kometa vstoupila lehkovážně, myslela si, že už se nemůže nic stát. Nakonec rozhodlo takové to štěstíčko, kdy jsme vystřelili od modré čáry a domácím to propadlo do brány. Tím se vše zlomilo, musím pochválit kluky, že dnešní zápas odmakali.