16.02.2016, Karel Svoboda, Jakub Zich (KOM) - reportáž

MDO: KOM-CEB 5:4p - Kometa rozhodla v prodloužení

BRNO — V souboji dvou týmů z čela nadstavbové skupiny byli nakonec spokojenější domácí hokejisté, kteří gólem ve druhé minutě prodloužení rozhodli o tom, že dva body zůstaly na jihu Moravy. V dresu Motoru se čtyřgólovým zápisem blýskl Ondřej Vaculík.

První třetinu začali aktivně hokejisté Komety, kdy se snaha domácích projevila již minutu a půl po úvodním buly, když horní roh branky vymetl Martin Lašák. Hosté se snažili aktivně hrát dopředu a vyrovnáno mohlo být již v šesté minutě, když se hostující kapitán Silný tlačil do branky. Domácí však podržel výborný gólman Pleticha. Hráči domácí Komety si zahráli také přesilovou hru, v níž si vytvořili několik šancí, ani jedna však gólem neskončila.

I do druhé třetiny vlétli domácí po hlavě a tlačili se do brankoviště hostujícího brankaře Svobody. Jejich aktivita byla odměněna těsně před polovinou utkání, kdy na 2:0 zvyšoval Jan Gloz. Modrobílí se posléze dostali do čtyř, což hostující potrestali gólem Ondřeje Vaculíka, který naservírovaný touš zasunul za záda domácího gólmana. I domácí získali výhodu přesilové hry, ale znovu byly jejich projektily slepé. Nemuselo je to však tolik mrzet, jelikož čtyři vteřiny po návratu hostujícího Krcha se prosadil již podruhé Jan Gloz, který zvýšil na 3:1 pro domácí, třetí asistenci zaznamenal Maxim Čajkovič. Hostující Budějovice se nenechali zahanbit a do konce druhé třetiny snížil druhou trefou v utkání Ondřej Vaculík. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:2 pro modrobílé.

Do třetího dějství vstoupili Brňané vyloučením, které hostující Motor nepotrestal. V 48. minutě však hostující díky hattricku Ondřeje Vaculíka srovnali na 3:3. V padesáté minutě však vedení domácím vrátil povedenou bekhendovou střelou Matěj Svoboda. Šest minut před poslední sirénou však dokázal hostující Ondřej Vaculík srovnat na 4:4 a zajistil tak Budějovicím jistý bod z města pod Špilberkem.

Nedalo se nic dělat, napínavé utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm byli domácí aktivnějším mužstvem, a v čase 61:13 vsítil rozhodující branku Radek Kučeřík.

David Pazourek (KOM): Jsme spokojení. Naše hra dopředu byla nejlepší za poslední utkání. Trošku jsme hořeli vzadu, dostali jsme čtyři góly, které byly dost zbytečné. Před pětiminutovou přesilovkou se nám rozbila sestava, zranil se Maxim Čajkovič, na kterém přesilovka dost stojí. To byla škoda, kdybychom ji využili, mohli jsme mít tři body.

Ladislav Kolda (CEB): Nevstoupili jsme dobře do zápasu, rychle jsme inkasovali a nebyli jsme koncentrovaní. V závěru jsme měli navrch a bojovali o body, ale příliš jsme faulovali a výsledek je spravedlivý. Nehráli jsme vzadu zodpovědně, domácí byli důraznější v předbrankovém prostoru.