07.10.2012, Matěj Mayer

MDO: JIH-CEB 4:3 - Tři rychlé branky rozhodly ve prospěch Jihlavy

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Mladší dorostenci měli na programu duel v Jihlavě. Ve velmi kvalitním zápase ELIOD extraligy se do vedení sice dostaly České Budějovice, vzápětí však utkání de facto rozhodli tři rychlé branky domácích v minutách 13., 15. a 16. Ve druhé třetině inkasovali Jihočeši počtvrté. Ve třetím dějství dokázali mladíci Českých Budějovic utkání pouze zdramatizovat, z Jihlavy však odjíždí bez bodu.

Jihlavští mladíci nezahájili utkání podle svých představ. Úvodní minuty duelu patřily hostujícímu celku, který červenožluté převyšoval ve všech ohledech. Do vedení se mohl Mountfield dostat již ve 3. minutě, kdy se po přihrávce zpoza branky ocitl před Kořenářem zcela sám Jan Schwarz. Trefil však pouze rameno domácího brankáře. Svoji převahu přetavili hosté ve vedoucí branku v čase 9:38. Na trestnou lavici usedl Richard Peschout, čehož Mountfield zásluhou šťastné trefy Martina Kadlece bleskurychle využil – 0:1. Nedlouho poté však bylo vyrovnáno, samostatný únik proměnil ranou mezi betony Kváči Jiří Bambula – 1:1. V čase 14:19 se domácí ujali vedení. Ladislav Pospíchal zachytil puk na modré, obešel dva protihráče a elegantně zakončil do horního rohu jihočeské branky – 2:1. Uběhla pouhá minuta a skóre se měnilo znovu. Kryštof Hrala se prodral mezi dvěma beky Mountfieldu a střelou zápěstím překvapil hostujícího gólmana – 3:1.

Do druhého dějství nastoupila Dukla velmi aktvině, leč jako první mohli snížit nepříznivý stav hosté. To by však musel mít z mezikruží zakončující Erik Bahula více klidu a rozvahy na holi. V čase 27:14 se tak prosadili červenožlutí. Ve velké skrumáži v českobudějovickém brankovišti se nejlépe zorientoval a dopravil puk za brankovou čáru David Čermák – 4:1. Série brankových příležitostí ale pokračovala. Ve 32. minutě uháněl na Kořenáře zcela sám Martin Mašek. Při zakončení zvolil střelu, jež zamířila pouze do ramene jihlavského muže v masce. V minutě 35. měl totožnou možnost Lukáš Anděl. Zakončení domácího forvarda však zastavila tyč.

Do závěrečné periody vlétli hosté s velkým elánem. Odměnou jim byla branka, kterou ve 44. minutě vsítil střelou z otočky Tomáš Fencl – 4:2. O několik málo okamžiků později mohla být Dukla v ještě svízelnější situaci. Zachránil ji však brilantní zákrok Kořenáře, který vychytal volného českobudějovického útočníka. Jihlavský brankář držel své mužstvo dlouho nad vodou, znovu inkasoval až v čase 53:37, kdy využil zmatků v jihlavském brankovišti David Matějka – 4:3. Žádné větší drama však Dukla nepřipustila, neboť se stále drala dopředu. Když těsně před závěrečným hvizdem selhal Lukáš Anděl v samostatném úniku, bylo dobojováno. Jihlavští hokejisté zvítězili v bojovném utkání 4:3.

Jaroslav Formánek (trenér HC Mountfield): „Odehráli jsme velmi kvalitní zápas, vyrovnaný a bojovný. Rozhodly ho tři minuty v první třetině, kde jsme po hloupých chybách inkasovali branky. I přesto, že jsme byli ve třetí třetině lepším celkem, se nám vyrovnat nepodařilo. Byl to ale skutečně aktivní a bojovné utkání.“

Jiří Jungwirth (trenér HC Dukla Jihlava): „Dnes to bylo útočné utkání z obou stran, prvních deset minut byl soupeř lepší. Poté se nám podařilo dát tři rychlé branky a utkání otočit. Ve druhé třetině jsme byli jasně lepší. Byla škoda, že se nám podařilo dát pouze jeden gól, šancí jsme měli spoustu. V závěrečné třetině jsme soupeře dvěma hrubými chybami pustili do zápasu, dostali jsme dva góly. Nakonec jsme to ale zvládli. Myslím, že toto utkání může kluky hodně naučit.“