21.10.2012, Miroslav Mayer

MDO: HKR - CEB 4:5 - Z přestřelky vyšli lépe Budějovičtí

Č. B u d ě j o v i c e - Extraligový mladší dorost dokázal vyhrát svoje druhé utkání v tomto týdnu. Tentokrát zvládnul výborně těžké utkání v Hradci Králové, které se proměnilo v přestřelku. Obě mužstva se střídala ve vedení a ve druhé části padlo dokonce šest branek. Rozhodující gól padl dvě minuty před koncem a autorem je Erik Bahula, který tak zajistil svému týmu tři body.

Budějovický nálet byl přibržděn

Hokejisté Budějovic ztráceli před utkáním na svého soupeře jediný bod a od počátku bylo vidět, jak moc s tím chtějí něco udělat. O to větší pro ně byl šok, když Hradec po necelých čtyřech minutách udeřil dokonce ve vlastním oslabení! Tomáš Hofman v souboji v rohu pásma získal kotouč a poslal ho na osamoceného Radovana Pavlíka, jenž z jasné pozice nezaváhal – 1:0!

Většinu času měli hosté převahu a postupně přibývaly i jejich gólové šance, i když jednu takovou měl v úniku také domácí Tomáš Hofman. Z obou brankářů měl ale o poznání víc práce Patrik Červený. V první třetině držel akcie svého týmu dlouho nad vodou, vylámali si na něm zuby třeba Daniel Klimecký či Erik Bahula.

V 19. minutě ale už nápor Českých Budějovic vedl k zaslouženému vyrovnání, byť zároveň také trochu šťastnému. Závaru před hradeckým brankovištěm využil Jan Bárta, který se nejrychleji zorientoval a protlačil kotouč do sítě – 1:1.

Hra se rozjela, k vidění bylo dalších šest gólů

Už start druhé části dal vědět, že o vzrušující podívanou nebude nouze. Domácí šli brzy do čtyř a stejně jako chvíli před přestávkou se prosadil hostující kapitán Jan Bárta, který před brankou využil výtečného pasu Ondřeje Šulka. Přesně za minutu ale bylo zase vyrovnáno! To když mezi kruhy zůstal nehlídaný David Chalupa a neměl problém zacílit do zívající svatyně – 2:2.

No a před polovinou utkání nadskočil hradecký stadion radostí znovu. Štěpán Matějček chtěl v přečíslení nahrát svému spoluhráči a obránce zblokoval kotouč tak nešťastně, že proskákal za záda brankáře Petra Kváči – 3:2!

Celé druhé dějství nabízelo pro oko diváka parádní podívanou a nebylo tedy divu, že se skóre měnilo znovu. V rozmezí minuty a pěti sekund zvrátili stav na svou stranu zase Jihočeši! Nejprve dostal mezi kruhy dost prostoru na přesnou švihovku Daniel Klimecký, po něm využil své sólo zakončením do růžku Michal Bláha – 3:4.

To ale ještě stále nebylo vše. Hradeckým mladíkům nevadilo ani vyloučení a znovu využili obrovského zaváhání soupeře, aby vstřelili druhý gól ve vlastním oslabení! Nicolas Bureš vysunul do brejku Davida Chalupu, který vymetl pavučinky za Kváčou a určil vyrovnané skóre 4:4.

Rozhodl až samotný závěr

Po návratu z kabin mohli hosté zvrátit stav zpět na svou stranu, velký závar ale využili pouze k dorážce, která minula volnou tyčku o centimetry. Zanedlouho dokonce už zvedali ruce nad hlavu. Dorážka do odkryté brány ale nemohla platit, desetinku vteřiny před ní totiž rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

K rozdílovému gólu často chybělo málo na obou stranách. Hradečtí přestáli dvě oslabení a posléze naopak dostali dobrou příležitost sami. Měli k dispozici minutu výhodné přesilovky čtyři na tři, k tomu ještě půl minuty dvojnásobné výhody. Domácí střídačka si vybrala oddechový čas, jenže ani taktická porada nevedla k tomu, aby domácí přesilovou hru využili.

To, co přišlo v čase 57:48, ale bylo pro Královské lvy až příliš kruté. Kotouč zůstal před jejich brankovištěm a v nepřehledné situaci to byl Erik Bahula, kdo ho dostal za brankovou čáru – 4:5. Domácí minutu před koncem odvolali brankáře, jenže tento nešťastný moment už nedokázali odčinit.