01.12.2013, Miroslav Mayer, Richard Wagner, Ladislav Vácha

MDO: HBR - CEM 1:7 Dorostenci přehráli Rebely a vezou tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mladší dorost v dalším zápase ukázal, že se mu letos daří na hřištích soupeřů. Dokázal totiž vyhrát v Havlíčkově Brodě vysoko 7:1 a tři body mu výrazně pomohou v tabulce. Jihočeši v zápase prakticky stále vedli a nedovolili domácím téměř nic. Hráčem zápasu byl Erik Bahula, který získal čtyři body(2+2).

Motor spustil střeleckou lavinu

Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude panovat ledu. David Marek musel být neustále v pozoru a od pohromy v podobě brzce inkasovaného gólu zachránil Rebely jeho fantastický beton, jímž vyčapal Lukáše Matyse. Následně se vytáhl ještě proti dělovce Ondřeje Kachyni od modré čáry. Havlíčkobrodští se dostávali do útoku jen velmi málo. V dobré pozici se ale zjevil před kasou Vojtěch Veverka, jenž však nevyužil volného prostoru tak, jak by bylo potřeba, a trefil jen Kotrlu. Jihočeši se ale nakonec dostali do vedení ještě před polovinou třetiny. Po levém křídle se rozjel Erik Bahula, jenž se dostal až před Marka, naznačil mu pohyb doprava a u bližší tyče neomylně zakončil. Jenže domácím se povedlo v přesilovce srovnat. David Michálek z kruhu vypálil a Viktor Michalička u bližší tyče doklepl do prázdné. Hosté však nenechali nic náhodě a na brankovišti se zjevil Erik Bahula, jenž prostrčil kotouč do sítě. České Budějovice pak svůj náskok ještě zvýšily, když Martin Remiáš zblízka pokořil po nádherné kombinaci strážce domácí svatyně. Ten se pak musel hodně činit proti pokusu Michala Bláhy z předbrankového prostoru. Na druhé straně musel předvést v závěru třetiny dobrý zákrok Jan Kotrla, který podruhé vychytal Veverku.

V polovině zápasu bylo v podstatě hotovo

I přesto, že Jihočeši byli od nástupu do prostřední části jasně lepší, se jako první výrazněji prosadil domácí útok. Davida Michálka ale parádně vynuloval gólman Budějovic. Havlíčkův Brod pak dostal šanci v přesilovce a kapitán domácích pálil jen těsně vedle. Dvě minuty před polovinou zápasu udeřil Jáchym Kondelík, jenž byl zcela sám před odkrytou klecí a bez problémů zakončil. Kluci z Kotliny pak měli velké štěstí, jelikož David Matějka trefil jen tyčku. Čas 32:50 se stal osudný Davidu Markovi, který odjel po střele Martina Pospíšila do prázdné. Do kasy se tak postavil Miroslav Hanák. Ten se pořádně zapotil při pokusu Martina Remiáše, jenž ale u bližší tyče parádně zasáhl. Vykřesat jiskru naděje mohl opět "žhář" Vojtěch Veverka, který znovu spálil dobrou šanci a trefil jen Kotrlův beton.

Jednoznačný průběh rozhodnuté třetiny

Motor hned na startu závěrečné části využil přesilovku, když David Matějka pohotovou ranou zblízka propálil brankáře. Lukáš Matys se pak ocitl sám mezi kruhy, ale trefil jen hůl padajícího Patrika Hrabaně. Následně se domácí muž s maskou vytáhl, když zlikvidoval čtyři dorážky z brankové čáry. Českobudějovičtí již zkoušeli kombinovat "do prázdné" a z toho pramenily i chyby. Slabší moment si vybral domácí brankář. Šťastným střelcem se stal Karel Schmidmayer, který poslal slabou ránu na kasu. V samotném závěru se ještě vylučovalo, ale to už na výsledku nemohlo nic změnit.

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Soupeř byl dnes jednoznačně lepší, hrál s agresivitou i nasazením. Všude jsme byli o krok později. Budějovice určitě nakonec o záchranu hrát nebudou, byly jasně lepší i v osobních soubojích, což rozhodlo.

Jan Trummer (HC Motor České Budějovice): Předpokládal jsem, že to bude těžké utkání. Domácí dokázali v první přesilovce vyrovnat na 1:1, ale naštěstí jsme díky našemu tlaku na brankovišti vstřelili rozdílové góly. Myslím si, že to byl takový rozhodující moment, protože jsme situaci ustáli a už jsme nedostali kontaktní gól na 3:2. Ve druhé třetině jsme si dokázali vytvořit dvě příležitosti, z nichž jsme odskočili na 5:1 a ve třetí třetině jsme si to už víceméně pohlídali.