03.01.2016, Karel Svoboda

MDO: HBR - CEB 3:8 - Budějovická střelnice v havlíčkobrodské Kotlině

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Mladší dorostenci venkovní výhrou nad Havlíčkovým Brodem bodově potvrdili včerejší vítězství nad brněnskou Kometou a po tomto víkendu se ujali vedení v tabulce skupiny D. Potěšitelné je střelecké probuzení lajny "habánů", kde Ondřej Vaculík a Vojtěch Krcho zaznamenali každý po dvou brankách. Dva góly vsítil rovněž i Martin Beránek.

Utkání začalo gólově poměrně svižným tempem. Na začátku druhé minuty zápasu otevřel skóre bekhendovou střelou hostující Jiří Egert. Za necelé tři minuty ale domácí srovnali skóre, když přesně načasovanou přihrávku Michala Teplého zužitkoval Tomáš Kohout střelou nad beton hostujícího brankáře. Vedení na stranu hostí vrátil Martin Beránek, který zužitkoval tlak před domácí brankou a zasunul Arbelovskému kotouč mezi jeho betony. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Bekhendový blafák ještě stihl Daniel Svoboda domácímu Pejchalovi zlikvidovat, ale na dorážku nikým nehlídaného Michala Teplého byl již krátký. Vedení na stranu Budějovických strhl Ondřej Vaculík po milimetrové Krchově přihrávce. Vedení hostí navýšil Jakub Čížek, který gólově dokončil povedenou akci Martina Beránka. A vzhledem k tomu, že několik sekund před koncem třetiny neproměnil samostatnou brejkovou situaci domácí Michal Teplý, odcházeli do kabin spokojenější hostující hráči.

V polovině zápasu se podruhé v zápase střelecky parádní trefou prosadil Martin Beránek. O několik vteřin později se hostující hráči radovali z další vstřelené branky, která jim ale nebyla uznána, neboť byla dosažena vysokou holí. Po této situaci nahradil v domácí kleci Dominika Arbelovského Jakub Kružík. Naději na domácí hokejky přinesla povedená akce v 36. minutě, kdy Tomáš Kohout našel před bránou nepokrytého Adama Dvořáka, jenž se bez přípravy opřel do puku, který se zastavil až v síti za zády Daniela Svobody. Reakce hostí ale byla bleskurychlá. Po povedené kombinační akci třetího útoku se střelecky prosadil Vojtěch Krcho a navrátil tak Motoru tříbrankový náskok.

Ve třetí třetině domácí hostující tým přestříleli v poměru 14:9, ale brankově se neujal žádný z jejich střeleckých pokusů. Ba naopak. Na začátku této části hry se Vojtěch Krcho poměrně bez problémů dostal až před domácí svatyni, kde si cizelérsky vymíchal domácího gólmana a zasunul puk podél jeho betonu do branky. Brankový účet dnešního zápasu uzavřel Ondřej Vaculík, který šikovně tečoval střelu Šimona Kubíčka mezi betony domácího brankáře Kružíka.

Dnešní výhra je již pátým uzlíkem na vítězné budějovické šňůře, kterou odstartovala 9. prosince výhra na jihlavském ledě. Již ve čtvrtek čeká mladší dorostence další domácí extraligové utkání s jihlavskou Duklou.

Ladislav Kolda (CEB): My jsme jeli do Brodu s cílem potvrdit sobotní výsledek ze zápasu s Kometou, což se podařilo. Hráli jsme na čtyři lajny, zapojili jsme i další hráče do hry. Havlíčkobrodští se snažili na domácím ledě hrát aktivně, párkrát nám způsobili nemalé problémy, měli jsme v obraně pár okýnek, ale náš gólman většinu nebezpečných situací s přehledem vyřešil. Jinak jsme to utkání zvládli, opět jsme se prosadili střelecky a dá se říci, že jsme zápas měli pod kontrolou.