06.03.2016, Filip Kortus

MDO: CEB - ZNS 6:3 - V posledním kole přehrál mladší dorost Žďár nad Sázavou

Po celé utkání byl mladší dorost se Žďárem lepším týmem a zaslouženě si v posledním kole připsal výhru. Žďár vstřelil tři laciné branky, které sice mohou Jihočechy mrzet, ale nic na výsledku nezměnili. Dvakrát se za Motor prosadili Ondřej Vaculík a Jiří Egert.

Pouze čtyři obránce (včetně jedné obránkyně) a sedm útočníků přijelo za Žďár nad Sázavou do Budvar arény. Od úvodních minut byli Jihočeši lepším týmem a zaslouženě po první třetině vedli o dvě branky. První šanci zápasu měl Vaculík, ale z dobré pozice přestřelil. Domácí fanoušci se mohli radovat až v přesilové hře, kdy se přesnou střelou prosadil Jiří Egert - 1:0. I druhý gól vstřelil budějovický forvard, mířenou střelou překonal Vacka podruhé – 2:0. Třetí branku mohl v oslabení přidat kapitán Silný, jenže Denis Vacek vystihl jeho střelu mezi betony.

Prvních deset minut druhé třetiny přineslo hned čtyři branky. První se trefil Jakub Čížek - 3:0. Korigovat dokázal svou první brankou v sezoně Robin Caha - 3:1. Branky padaly jako o závod a o chvilku později Motor vedl znovu o tři branky. Po pasu od Ondřeje Svobody se prosadil Ondřej Vaculík - 4:1. A ihned v následující minutě se domácí dočkali páté branky. Čížek našel před brankou kapitána Michala Silného, jenž prostřelil Vacka – 5:1. Šestý gól přidal po rychlém zorientování před brankou Ondřej Vaculík - 6:1. V poslední minutě snížil v přesilovce Jakub Melichar - 6:2.

Třetí třetina už přinesla méně ofenzivy. Zářili zejména brankáři, oba si připisovali těžké zákroky. Mnohem více práce měl hostující gólman Vacek, na nějž pustili domácí velkou haldu střel. Přesto se o jedinou branku postarali Žďárští. Po odrazu od zadního mantinelu skóroval Tomáš Křehlík - 6:3.

Ladislav Kolda (České Budějovice): Jsme rádi, že se nám hráči postupně uzdravují. Žďár nepřijel v kompletním složení, ale mají v týmu šikovné hráče, asi ne náhodou vyhráli sedm utkání v řadě. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a už se těšíme na play off.