17.11.2016, Denisa Józsová

MDO: CEB - PCE 2:3 Utkání rozhodla první třetina

V rámci sedmnáctého kola čekal budějovické hráče zápas s Pardubicemi. Šťastnější z tohoto zápasu odjížděli hosté, kteří zvítězili 3:2 a zaslouženě si odvezli tři body za výhru.

Do začátku zápasu vstoupilo mnohem lépe Dynamo, které nepouštělo domácí Motor do jejich obranné třetiny. Naopak se prosadil Ondřej Rohlík po přihrávce Zemana. Pardubice hrály dále v pohodě a puk jim létal z hokejky na hokejku. Domácí nebyli schopni se dostat do nějaké šance, a tak znovu skórovali hosté. Po skvělém pasu Lašáka se dostal do samostatného úniku Petr Antoníček, který svůj sólo únik zakončil a Pardubice vedly po necelých šesti minutách již 2:0. Poté se hra začala vyrovnávat a do útoku se začali hnát také Budějovičtí. Jenže opět skórovali hosté. Tomáš Zeman napřáhl a jeho střelu zastavila až síť v bráně. České Budějovice ale dokázaly ještě snížit stav zápasu do konce první třetiny. Jakub Čížek se prosadil po přihrávce od Škvarka.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán. Po osmnácti vteřinách se Pavel Novák dostal do samostatného úniku, ale jeho nájezd zlikvidoval Nečas. Hra se potom stěhovala od jedné brány k druhé chvíli byli v útoku hosté a chvíli domácí. Největší šanci si pak připsal Čížek, který na brankovišti vymíchal pardubického brankáře, ale jeho střelu zastavila horní tyčka. Budějovičtí šli tak do kabin s dvougólovým mankem.

Kdo čekal velký nástup a tlak domácích ve třetí periodě musel být zklamán. Hra byla nadále vyrovnaná a navíc v zápase se nechávali vylučovat zásadně domácí. Ovšem jedno oslabení se Budějovicím vydařilo. Domácí dobře napadali v útočném pásmu, puk se dostal k Pavlu Novákovi, který jen nahodil kotouč na branku, a ten skončil k překvapení všech v síti. Po gólu měl přijít závěrečný tlak Motoru, jenže přišla dvě zbytečná vyloučení a byl konec utkání.