02.11.2014, Filip Kortus

MDO: CEB - MBL 5:1 - Boleslav neměla na mladší dorostence šanci

Souboj mladších dorostenců mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví sliboval vyrovnanou podívanou. Duel byl ale naprosto jednostranný. Domácí si s hosty ze středu Čech hravě poradili a připsali si další důležité body ve vyrovnané tabulce.

Do dalšího veledůležitého utkání s Mladou Boleslaví vstoupili mladší dorostenci velmi dobře. Soupeř s jednobodvým mankem v tabulce ovšem zahrozil už v páté minutě zápasu. Jan Dvořák se dostal ke dvěma zakončením, ze své druhé střely nastřelil tyč Klestilovy branky. Po této příležitosti se ujali iniciativy domácí. Radim Škrdleta obratně vypíchl kotouč jednomu z obránců Boleslavi, jeho následná střela za Haasova záda neprošla. Ve 13. minutě se do vedení už Jihočeši dostali. Vojtěch Doktor nenápadnou střelou zaskočil Haase - 1:0. Za necelé tři minuty to už bylo o dvě branky. Frederik Hakl dorážkou nedal brankáři hostí sebemenší šanci - 2:0.

Méně lákavý hokej předvedly oba celky ve druhé třetině. Hra se přelévala ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se nedařilo v kombinaci. Navíc, hru brzdilo časté vylučování na obou stranách. Hodně nevybíravý zákrok předvedl Jakub Káník. Za úder do oblasti hlavy a krku vyfasoval 2+10. Po tomto zákroku se ale úroveň utkání výrazně zlepšila a hosté mohli snížit. Krásné sólo předvedl Jan Jeník, přihrávkou vybídl Hrachovce ke skórování, ten však nebyl připraven a nesnížil stav utkání. Nedáš, dostaneš. V danou chvíli se toto přirovnání velice hodilo. To, co nedal Hrachovec, potrestal na druhé straně Tomáš Vochozka. Krásnou akcí v oslabení navýšil vedení svého týmu - 3:0.

Třetí část nabídla nejvíce branek a také nejhezčích momentů zápasu. Hned ve druhé minutě poslední třetiny vstřelil čtvrtou branku domácích Hakl - 4:0. Po samostatném úniku Kašpera mohla Boleslavi zvonit v uších "pátá", domácí útočník ovšem ani napodruhé nepřekonal Burgera. Nádherný hokejový moment předvedl Tomáš Vochozka . Nabral kotouč ve své třetině, projel celým kluzištěm, narazil si s Radimem Škrdletou a podruhé v zápase překonal brankáře hostí - 5:0. Nulu na svém kontě si nakonec domácí brankář Klestil nepřipsal. Dominik Hrachovec ho o jeho první nulu v sezoně připravil - 5:1.

Vladimír Caldr : Při pohledu na tabulku bylo jasné, že musíme stoprocentně bodovat. Kromě prvních osmi minut jsme si celý zápas šli za tímto cílem, který se nakonec podařil.