26.02.2017, Denisa Józsová

MDO: CEB - LIT 1:11 Dorost schytal na svém ledě debakl

Jedno z posledních utkání čekalo na mladší dorost před začátkem play-off. Tentokrát byl soupeřem tým z Litvínova. Jihočechům se toto utkání hrubě nepovedlo a prohráli vysokým rozdílem - 1:11. Jediný gól domácího týmu vstřelil Daniel Kouba. Trenéři dnes šetřili některé ze svých opor a do utkání například nezasáhl kapitán - Jakub Čížek a nejproduktivnější hráč Pavel Novák.

Litvínovští vlétli do zápasu ve velkém stylu. Již od začátku třetiny si vytvořili tlak v útočné třetině, po kterém šli nakonec do vedení. Josef Kitzberger si vzal puk ve středním pásmu a jeho samostatná akce skončila prvním gólem v síti Jihočechů. O necelých dvacet vteřin později to mohlo být o dva góly. Berka přebruslil svého soupeře, ale Ludvík ho vychytal, k dorážce se ještě dostal Šarlinger, ovšem i jeho dorážku domácí brankář chytil. Do hry se mohli domácí vrátit, když hráli přesilovou hru, ale Litvínovští je nenechali usadit v pásmu. Hostující tým byl nadále mnohem lepším týmem a připisoval si střely, jak na běžícím páse. Jejich dominance skončila další brankou. Háva poslal puk na volného Jakuba Šarlingera, jehož střela se zastavila až o síť v bráně. Jihočeši mohli vzápětí snížit, když se ocitli v ojedinělé šanci, ale Pouzar při přečíslení trefil jen boční síťku. Hosté tak šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

I druhá třetina začala bleskovým gólem Litvínovských. Hosté hráli přesilovou hru a využili jí. Po ose Berka – Myšák se puk dostal k Danielu Jouzovi, jenž střelou překonal Ludvíka. Ovšem po minutě se prosadil o domácí tým. Ryba nahrál volnému Davidu Koubovi, který jako jediný dnes překonal Čermáka. Šanci na snížení stavu na rozdíl jednoho gólu měl Schwartz, jenž se nádhernou akcí dostal až před Čermáka, který stihl své betony zaklapnout včas. Tak se opět prosadil Litvínov. Po chybě domácích ve svém obranném pásmu se puk dostal až k Danielu Jouzovi, který si ze soupeřů udělal stojící figurky a puk poslal mezi nohy Ludvíka. Uběhlo 24 sekund a Litvínovští vstřelili pátý gól. Tentokrát se za hosty prosadil Jan Myšák. Po tomto góle došlo v domácím brankovišti ke změně a mezi tři tyče se postavil Kadlec. Netrvalo dlouho, a i on lovil puk ze své sítě. Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, puk se dostal k Marku Berkovi, jehož střela mířila přímo do horního růžku Kadlecovy branky. Litvínovští pokračovali v dominantní hře. Nádherou akci předvedl Myšák, jenž přesprintoval obránce a předložil kotouč volnému Jindrovi, jehož střelu Kadlec vyrazil. Jindra ještě jel sám na gólmana, ale ten vytáhl dva velmi dobré zákroky a do konce třetiny již neinkasoval.

I třetí část utkání přinesla rychlý gól v budějovické síti. Jan Myšák se nejrychleji zorientoval před bránou a poslal puk do branky. Největší šanci domácích ve třetí třetině měl Houdek, který v oslabení odzbrojil hostujícího obránce a pelášil sám na Čermáka. Jeho bekhendový pokus se mu povedl a stačilo puk zvednout a poslat do brány, ale domácí útočník vůbec branku netrefil. V probíhající početní výhodě se hosté prosadili. Bartoš našel volného Jana Myšáka, který svou střelou zkompletoval hattrick. Kadlec si připsal další skvělý zákrok, když se stihl přesunout od jedné tyči ke druhé a zamezil kotouči v cestě do odkryté části branky. Krátce nato hosté trefili tyč. Do konce třetiny se prosadil Litvínov ještě třikrát. Poprvé to byl gól v oslabení. Jakub Šalinger zblokoval střelu, pro puk si dojel jako první a puk poslal do branky pod přesouvajícím se Kadlecem. Nedlouho poté přišel desátý gól na hostující straně. Jan Myšák si po individuální akci připsal čtvrtý gól v zápase. Konečný stav utkání udal Jiří Najman střelou od modré

.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): V dnešním zápase jsme dali šanci hráčům ze širšího kádru. Kluci většinou nastupují za mladší dorost B, který včera odehrál zápas, takže kluci hráli druhý zápas v řadě. Litvínov byl pro nás silný soupeř, ale myslel jsem, že to zvládneme lépe z hlediska obrany a dodržování taktiky. Když se Litvínov dostal do většího brankového rozdílu, tak nai hráči odpadli hlavně po psychické stránce. Výsledek odpovídá průběhu hry.

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Myslíme si, že jsme dneska předvedli velmi dobré utkání, čemuž velmi dobře nasvědčuje i výsledek. Vážíme s toho, že se nám to povedlo takto sehrát a je to pro nás připrava před play-off.