17.11.2014, Filip Kortus

MDO: CEB - JIH 1:3 - Mladší dorostenci měli převahu, body však bere Jihlava

Podruhé za sebou prohráli mladší dorostenci. Tentokrát doma s Jihlavou. Převážně celý zápas byli lepší, branky ovšem stříleli jenom hosté. Velkou oporou byl hostující brankář Jakub Škarek.

V předposledním kole základní části ELIOD extraligy museli mladí Jihočeši nutně vyhrát. Postupující čtyřka do play - off se jim pomalu vzdalovala, šest bodů ze dvou zápasů byla povinnost ke klíči k postupu. Duel s Jihlavou začali velmi aktivně, zasypali hostujícího brankáře sprchou střel. Hra se v průběhu první třetiny vyrovnávala, Jihlava se dostávala více do zakončení. Přestože měli Českobudějovičtí přece jen více ze hry, hosté z Vysočiny se mohli z branky radovat jako první. Nenápadné nahození od kapitána Dominika Mareše šikovně tečoval Jiří Slabý - 0:1. Dvě vyloučení za sebou nabídla domácím možnost vyrovnat. Hostující brankář se zkušenostmi z reprezentace Škarek ale byl jako skála a domácím nedovolil vyrovnat.

Ve druhé třetině chtěli domácí mladíci co nejdříve vyrovnat. To se jim ale hrubě nepodařilo. V 22. minutě se prosadil z dorážky Josef Vrátný - 0:2. Za necelé dvě minuty už to bylo o tři branky. Milan Strnad vymetl pavučinky v brance Ovsjannikova - 0:3. Dvě slepené branky za sebou rozhodily svěřence Romana Heindla, méně se dostávali do koncovky. Jako správný kapitán se ukazoval Jáchym Kondelík, neúnavně rozjížděl jeden útok za druhým. I ostatní se přidali a domácí borci se opět dostali do varu. Výsledkem byla jejich první branka v podání Tomáše Staubera - 1:3.

Do závěrečné třetiny vstoupil domácí celek s očividnou snahou se zápasem ještě něco udělat. Jenže jejich úsilí velice brzy torpédoval zbytečný Doktorův faul a následné oslabení, které nápor Jihočechů výrazně otupilo. Mladíkům s velkým M na prsou nešel upřít zápal pro hru, ale to bylo bohužel všechno. Hostím stačilo jenom pozorně bránit a hlídat si dvoubrankový náskok. A pokud něco už přece jen prošlo na branku, tam byl připravený výborný Škarek. Výjimkou byla velká šance Škrdlety, který bohužel těsně minul brankovou konstrukci. V závěru zápasu ho ještě napodobil Káník, ale to bylo vše. Závěrečná power play už vyzněla zcela do ztracena...

V neděli jsme nezvládli utkání v Brně. První třetinu jsme tam prospali a dostali jsme góly. Chtěli jsme tu porážku odčinit. Mysleli jsme si, že náš výkon bude lepší. Bohužel nás opět zradily výpadky ve druhé třetině, kdy jsme dostali dva góly, které rozhodly o utkání. Hráčům jsem vytkl nesoustředěnost. Náš výkon není koncentrovaný po celý zápas, semkneme se až v momentu, kdy už nám opravdu teče do bot. To ale bývá za stavu, když je to většinou velký problém otočit. Mám velké výhrady ke druhé třetině, kdy jsme utkání ztratili. Zatímco Jihlavě výborně zachytal gólman, my se potýkáme s formou brankářů a střídáme je. Nedaří se jim. Když se k tomu přidají problémy s koncovkou, tak soupeře nedokážeme porážet. Dostáváme dost jednoduché góly a sami je těžko dáváme. První čtyřka nám už zřejmě definitivně utekla.