04.01.2015, Filip Kortus

MDO: CEB - JIH 1:2 - Mladší dorost A tým nenapodobil

Důležité střetnutí o místo v play - off mladší dorost prohrál s Jihlavou 1:2. Jihočeši byli po většinu duelu lepším týmem, selhávali zejména v koncovce. Hostujícímu celku skvěle zachytal reprezentační jednička Škarek, v brance byl oporou svého týmu.

Duel Motoru s Duklou má vždy náboj, o tom jsme se mohli přesvědčit ve včerejším utkání A týmů. V zápase mladších dorostenců tomu bylo ne méně tak. Důležitost utkání byla veliká, oba celky usilují o jediné postupové místo do play – off. Před dnešním zápasem byla Dukla o bod před Českými Budějovicemi, domácí tudíž potřebovali nutně zvítězit. To se jim ale zejména v první třetině nedařilo. Hostům se dařily především brejkové situace, jednu využil Dominik Adam - 0:1. Druhou branku přidal po nádherné akci kapitán Lukáš Mareš - 0:2.

Druhá část se hrála ve znamení hostujícího brankáře Škarka. Potvrzoval, že reprezentační jedničkou není náhodou. Puky z něho minimálně vypadávali, domácí hokejisté si na něm ne jednou vylámali zuby. V největší šanci druhé periody se ocitl obránce Daniel Klusáček. Puk už zasunoval za Škarkova záda, naneštěstí pro domácí tým nastřelil tyč. Další šance měli kapitán Kondelík a Vochozka, ani jednomu z nich se nepodařilo dostat gumovou pryž do branky. Dukla se do útoku dostávala sporadicky, sužovala je také četná vyloučení.

Poslední třetina se hrála v režii jihočeského týmu, na vyrovnání to ale nestačilo. Hned v úvodu třetiny se podařilo nadějným hokejistům poprvé překonat Škarka, Novák v přesilovce snížil - 1:2. Poslední desetiminutovka hry byla dobýváním hostující klece. Náporu domácích ale hosté z Dukly odolávali úspěšně, vyrovnat se nepodařilo ani kapitánu Kondelíkovi. A když ve hře bez brankáře ve velké příležitosti selhal Káník, mohla se Jihlava radovat z plného počtu bodů.

Roman Heindl (CEB) : Na první utkání po přestávce jsme se připravovali, důraz jsme kladli zejména na fyzičku. Byli jsme o maličko lepší než soupeř, ten bohužel potrestal dvě naše chyby. Šance jsme si vytvořili, buď nám je chytil výborně chytající Škarek nebo jsme je sami zahodili.