28.01.2016, Anežka Vacíková

MDO: CEB–HBR 4:1 – Motor potvrdil první místo výhrou nad posledním Havlíčkovým Brodem

České Budějovice - Domácí upevnili své 1. místo v tabulce extraligy mladšího dorostu díky vítězství na Havlíčkovým Brodem v poměru 4:1. Zápas pro ně ale nebyl úplně jednoduchý, přesto vedení od první třetiny Motoru zůstalo. Tři body tedy zůstávají v Českých Budějovicích.

Ve čtvrtek 28. ledna 2016 zavítal do Budvar arény v Českých Budějovicích tým mladšího dorostu z Havlíčkova Brodu.

Hned ve druhé minutě 1. třetiny se domácí dostali do vedení přesně mířenou střelou Martina Beránka za asistence Filipa Nováka a Jakuba Čížka. Zbytek třetiny byl o tlaku týmu z Havlíčkova Brodu, který ale málokdy vystřelil na budějovickou branku. Když se ale domácí dostali k puku, hravě se s ním dostali až k brance hostů. Žádnou z dalších střel v první třetině už ale nevyužili. Druhou třetinu začínal Motor se skoro minutovou přesilovkou.

Opět druhá minuta, tentokrát ale druhé třetiny a domácí se dostali už do dvoubrankového náskoku díky střele Jakuba Čížka za asistence Michala Silného a Martina Beránka. Další dvě šance domácích přišly z hole nejprve Tomáše Janouška, který vystřelil od modré čáry na Holatu, který s pokrytím střely měl hodně práce, ale i tak se mu chytit puk podařilo. Druhá střela pár vteřin na to následovala od Vojtěcha Krcha, brankář hostů byl ale opět dobře připraven. O snížení náskoku Budějovických na jeden gól se v přesilovce postaral Marek Tecl díky asistenci Richarda Cachnína. V této třetině bylo také vyloučeno šest hráčů, tři z Českých Budějovic a tři z Havlíčkova Brodu, utkání se tedy zdálo vyrovnané, ale lehká převaha domácích byla přesto znát.

Vedení už od první třetiny si domácí nenechali vzít. Ve třetí třetině své vítězství potvrdili dalšími dvěma góly. Prvním byla využita přesilovka a Holatu prostřelil bez asistence Ondřej Vaculík . Druhá přesně mířená střela na havlíčkobrodskou branku zařídil kličkou Michal Silný za asistence Vojtěcha Krcha a Ondřeje Vaculíka. Motor tedy vyhrává 4:1 a pouze upevňuje své 1. místo v tabulce extraligy mladšího dorostu a přičítá si další tři body.

Ladislav Kolda (CEB): "Je na nás vidět, že nejsme v takové herní pohodě, jako jsme byli v zápasech předešlých, ve starém roce a na začátku nového. Ale ceníme si toho, že jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce. Havlíčkův Brod byl houževnatý soupeř, takže jsme rádi, že tím, že Brno zaváhalo, jsme v tabulce zase trošku bodově odskočili. Teď se s Kometou v neděli utkáme v Brně, takže můžeme být trošku klidnější."