15.03.2018, Adam Pavlíček

MDO: CEB - CHM 2:5 - Mladším dorostencům nevyšel ani poslední zápas před play off

Mladší dorost potvrdil, že před vyřazovací částí neoplývá zrovna ideální formou. Dnes padl na svém ledě proti chomutovským Pirátům, kteří o svém vítězství rozhodli v první třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Jihočechům začíná play off již v neděli, kdy vyzvou v Budvar aréně Litvínov!

První čtyři minuty nabídly hned čtyři gólové akce, a z toho tři gólem také skončily! Nejprve zcela osamocen před brankářem hostí neuspěl Tomáš Hanák. O něco lépe si o minutu později počínal Radek Dub, který bez zaváhání proměnil přečíslení dva na jednoho. Vedení Motoru ale netrvalo vůbec dlouhou dobu. Za dvě minuty už se Chomutovští po přesné trefě Michaela Prokešeradovali z vyrovnání. Ale vyrovnaný stav taktéž netrval vůbec dlouho. Tobiáš Holka totiž zaznamenal druhou chomutovskou trefu v rychlém sledu za sebou. Necelé čtyři minuty před koncem zaznamenal vítěznou branku Severočechů Michal Gut - 1:3. Čtvrtý zásah v první periodě ještě přidal Stanislav Vrhel. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:4 z pohledu Českobudějovických.

Ihned po dvaceti odehraných sekundách z prostředního dějství se ve skvělé příležitosti octil Josef Koláček. Kadlec byl ale tentokrát proti a střelu svým betonem zastavil. Ve dvacáté šesté minutě mohl snížit na rozdíl dvou branek Dominik Brouček. Oliver Šatný proti domácímu útočníkovi ale předvedl perfektní zákrok. Do konce periody mohl skóre ještě snížit František Schwartz, avšak k tomu, aby se dostal do úniku, mu chyběla potřebná rychlost. I po čtyřiceti minutách tedy 4:1 pro Piráty.

Gólový apetit z minulého dějství nahradili hráči obou týmů hned na startu následující třetiny. Ve čtyřicáté první minutě využil výhodně odraženého puku Jan Janoch. Z dorážky na opačné straně kluziště se nezmýlil Stanislav Vrhel. Holka ani Klika už před domácím Kadlecem neuspěli. Svůj souboj tváří v tvář proti Šatnému nevyhrál před koncem utkání ani Dominik Brouček, a tak se Severočeši mohli radovat z výhry 5:2.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Byl to přesný zápas jako v Chomutově. Pár minut z první třetiny nás stálo zápas. Máme problém s proměňováním šancí, ale jsme aktivnější. Tři, čtyři chyby nás stojí celé utkání. V dalších třetinách jsme již žádné neudělali, je to škoda. Musíme se připravit na neděli a ukončit nepříznivou sérii porážek.

Bedřich Pastyřík (Chomutov): Nenastoupili jsme dobře do první třetiny, přesto jsme ji vyhráli, byli jsme hodně produktivní. Naše hra se postupně zlepšovala a hráli jsme až do poslední minuty. Myslím, že nás to dnes dobře připravilo na zápasy, které nás v play off čekají.