23.12.2014, Filip Kortus

MDB: CEB - TAB 2:5 - Derby s Táborem béčko mladšího dorostu prohrálo

Mladší dorost B nezvládl utkání s Táborem. Hosté využili všechny brejky, které měli . Pro domácí je to krutý výsledek, po celý zápas byli lepším celkem, ale neproměňovali své šance.

Do derby s Táborem se mladší dorostenci pustili od podlahy. Soupeře mačkala zejména první lajna ve složení Silný - Krcho - Egert. Ta i zařídila první branku, Jan Vávra se parádně opřel do puku, brankář střelu jenom ztlumil a Michal Silný už měl lehkou úlohu - 1:0. Za tři minuty se domácí radovali podruhé. Antonín Řepa se prokličkoval v oslabení až před Lekeše, puk mu přeskočil hokejku, za ním ale číhal Matyáš Holý - 2:0. Hned z další útočné akce hokejisté Tábora snížili. Situaci dva na jednoho vyřešil Jan Škoda ukázkovou střelou do horního růžku - 2:1.

Druhé dějství nenabídlo tolik branek jako první. Po většinu třetiny měli více puk na svých holích přece jen Českobudějovičtí, v příležitostech vždy selhali nebo ztroskotali na dobře chytajícím Lekešovi. U většiny šancí domácích chyběla přesnost a tvrdost, citelné to bylo zejména v přesilovkách. Táborští se do útoku dostávali jen sporadicky, se všemi jejich pokusy neměl Prušák sebemenší problém. Až v poslední minutě druhé třetiny ujel Řezáč obraně domácích a Prušákovi nedal šanci - 2:2.

Domácí sice byli hokejovější, ale co jim to bylo platné, když hosté z Tábora je proškolili v produktivitě. Hned v úvodu třetí třetiny předložil Řezáč kotouč Kratochvílovi a ten bombou z první vymetl šibenici Prušákovy svatyně. Scénář zápasu pak zůstával prakticky neměnný. Motor se předháněl v zahazování šancí a soupeř dával góly. Ve 48. min. ujel domácí obraně Řezáč a své sólo s přehledem zakončil na 2:4. To už byla rána, ze které se parta trenéra Filipa Turka nedokázala vzpamatovat. Domácím nešla upřít snaha, v přesilovkách si vynutili tlak, ale skóre se jim změnit nepodařilo. Naopak Zavadil v poslední minutě upravil na konečných 2:5.

Filip Turek (CEB) - Zápas jsme začali dobře, vedli jsme 2:0. Opticky jsme měli navrch, tlačili jsme soupeře. Ten vždy po zbytečné chybě nás potrestal. V koncovce jsme byli bezzubí.