11.10.2015, Filip Kortus

MDB: CEB - LIB 2:3 s.n. - Ztráta dvou bodů ve třetí třetině

Ztracené dva body. Dobře rozehraný zápas měl mladší dorost B proti Liberci B. Po dvou třetinách byl stav 2:0 a Jihočeši si kráčeli pro tři body. Ale Liberec v závěrečné třetině dvěma lacinými góly srovnal a vynutil si samostatné nájezdy. V nich rozhodl Hampl a zařídil pro Liberec bod navíc.

Dobrá první třetina a zasloužené vedení. Mladší dorost B v zápase proti béčku Liberce dobře začal a soupeře přehrával. Vedení se mohli ujmout Liberečtí, ale Křepelka špatně vyřešil přečíslení dva na jednoho. Zato Jihočeši už trestali. Škvarek dobře pronikl až do pásma Liberce, přenechal puk Hrubcovi, jenž střelou do horních pater branky překonal Zajíčka – 1:0. Druhou branku Motoru mohl přidat Víta. V přesilovce měl naloženo ve velmi dobré pozici, ale střela mu nesedla, tudíž s ní neměl Zajíček větší problémy.

Druhou třetinu začal lépe Liberec a Dvořák musel několikrát zasahovat. Velké šanci si ale vytvářeli domácí a nakládali s nimi prach bídně. Důkazem je únik dvou hráčů Motoru, kdy ujížděli sami na Zajíčka, ale nedokázal vstřelit druhou branku svého týmu. Další velkou příležitost spálil Hrubec, když nastřelil pouze beton libereckého brankáře. Prosadil se až Víta. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil – 2:0.

Třetí části začala v poklidu a Motor si hlídal dvoubrankový náskok. Jenže. Nenápadná akce a Liberec z ničeho nic snížil. Adam Liška poslal pomalou střelu po ledě, která o tyč doklouzala za záda Dvořáka – 2:1. Vrátit Motoru dvoubrankový náskok mohl po krásné individuální akci Hrubec, ale na poslední chvíli ho vychytal Zajíček. Vyrovnání se Liberec dočkal necelé tři minuty před koncem. Střelu Křepelky Dvořák neudržel a vypadla mu za brankovou čáru – 2:2.

Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšný pouze Hampl, a tak rozhodl o bodu navíc pro hosty.

Aleš Dvořák (České Budějovice): Nechali jsme si dát dva laciné góly ve třetí třetině, což se nám stávat nemůže. Chtěli jsme zapojit všechny hráče, takže jsme trochu vypadli z tempa. Mrzí nás to.