06.12.2002, Václav Kučera

LIB - CEB 0:3 Bílí Tygři byli překvapivě krotcí.

Jihočeši dokázali konečně prolomit černou sérii. Na horkém ledě libereckých Tygrů předvedli Jihočeši bojovný a disciplinovaný výkon. Díky větší touze po vítězství si tak odvážejí tříbodovou výhru. Dva body do kanadského bodování si připsal Filip Turek, vítězný gól vstřelil po krásné individuální akci obránce Stanislav Jasečko.
Zápas s Českými Budějovicemi začali domácí velmi dobrou hrou, tlačili se dopředu a ve 4. minutě nahodil od modré Čakajík a pak zkoušel štestí z dalšího útoku Straka, leč bez úspěchu. Čakajík střílel z prostoru mezi kruhy, ale jeden z budějovických obránců se mu položil do rány. Prakticky až do 10. minuty nepustili Tygři hosty k žádné šanci, ale jejich střely nacházely místo sítě pouze brankáře Budějovic Hudáčka nebo končily na mantinelu za jeho brankou. Zatímco na jedná straně jen hřmělo, na druhé rovnou udeřilo. Než se stačil Pavel Falta rozchytat, zůstal před ním osamocen Stanislav Jasečko, položil si ho a pohodlně skóroval. O dvě minuty poté podrazil Falta útočícího Šimánka a dostal dvouminutový trest. Ten si za něj odseděl Pavel Kábrt, resp. posledních 6 sekund, protože rozhodčí ho zapomněli poslat na trestnou lavici hned.

Hra se začala otáčet již před koncem první třetiny, ale než domácí stačili zavelet k útoku, dostali další branku. Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen Angel Krstev a hosté ji dorážkou Luboše Roba využili a zvýšili na 0:2. Tygři se pak ztěžka dostávali do útočného pásma a jejich útoky byly bez zakončení. Domácí nevyužili ani půlminutovou přesilovku 5 na 3 z 35. minuty a jakmile hosté byli ve čtyřech, ujel do brejku Filip Turek a nedal v souboji jeden na jednoho Faltovi šanci. Zvýšil tak již na 0:3. Domácí otevřeli hru a snažili se více útočit, ale nevycházela jim koncovka.

Ve třetí třetině již budějovičtí kontrolovali hru a nepustili už domácí k výraznějším šancí. Osobní desetiminutový trest v této třetině dostal liberecký Michal Straka. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni gólman hostů Hudáček a kapitán Luboš Rob. Z domácího týmu nejlepší hráč vyhlášen nebyl.
Josef Jandač (Liberec): "Po čtyřech poměrně dobrých zápasech jsme dnes hráli špatně. Nepodařilo se nám dát důležitý první gól. Tlak jsme měli jen zhruba prvních deset minut. Druhý gól jsme inkasovali z přesilovky, která vznikla tak, že hráč soupeře sevřel kotouč, naši hráči přestali hrát, on se rozjel mezi ně a byl z toho faul. Klíčovým momentem byla asi naše nevyužitá přesilovka pět na tři. Poté jsme ještě při hře pět na čtyři sami nahráli soupeři, nechali ho ujet a on dal třetí gól. Hráč Musil odstoupil proto, že měl ráno virózu. Přesto před utkáním prohlásil, že je zodpovědně schopen odehrát celý zápas. Po prvním gólu odešel, protože tvrdil, že mu nešly nohy."

Václav Červený (asistent trenéra Českých Budějovic): "Od začátku jsme hráli velmi disciplinovaně, bojovali jsme o každý puk a vyplatilo se to. Třetí třetinu už jsme odehráli velmi dobře takticky a k ničemu soupeře nepustili."