17.02.2018, Filip Kortus

KVA - CEB 4:1 - Šlágr bez bodů. Motor ve Varech prohrál o tři branky

Karlovy Vary - V padesátém kole WSM ligy došlo na souboj prvního s druhým, když Motor zajížděl do Karlových Varů. Jihočeši sice šli do vedení zásluhou Luboše Roba, ale to bylo z jejich strany vše. Poté už se trefovali jen domácí, kteří vyhráli i díky dvěma brankám Jaromíra Kverky. Ve středu Motor hostí Kladno.

Ze sestavy Jihočechů vypadli hned tři útočníci, do Varů ani neodcestovali Lukáš Květoň, Rok Pajič a Richard Nejezchleb. Do branky se vrátil Petr Kváča, stejně tak do obrany Zdeněk Čáp. Karlovarští nastoupili v nejsilnějším možném složení, brankoviště střežil procentuálně nejlepší brankář celé soutěže Filip Novotný.

Úvod zápasu patřil více domácímu týmu, který do zápasu vlétl a Budějovičtí museli tahat za záchrannou brzdu. V úvodní přesilové hře Západočechů se měla obrana v čele s Petrem Kváčou co ohánět, jelikož domácí si na brankovišti vytvořili velký tlak a budějovický brankář předvedl několik bravurních zákroků. Na druhé straně měl přesilovku i Motor, ale paradoxně největší šanci měl Sičák, když v oslabení netrefil zařízení. Ve čtrnácté minutě viděli diváci v KV aréně první branku zápasu. Filip Novák výborně vystihl rozehrávku soupeře, předložil puk Luboši Robovi, který se zblízka nemýlil – 0:1. Radost hostů netrvala dlouho. V osmnácté minutě srovnal Jaromír Kverka, když dorazil střelu Šenkeříka do spojnice – 1:1. Za další minutu Motor špatně rozehrál a Vary vedly. Beránek před brankou našel Grígera a domácí vedli – 2:1.

Ani druhá třetina se Motoru nepovedla podle svých představ. Sužovala ho častá vyloučení, kvůli kterým se nemohl dostat do pořádného tempa. V 28. minutě šli domácí do brejku tří na jednoho, kterou řešil Stanislav Balán střelou, ale na Petra Kváču si nepřišel. Obrovskou šanci na srovnání měli v oslabení Václav Nedorost s Josefem Mikyskou. První jmenovaný šel do samostatného úniku, který však Novotný zlikvidoval. Touš se odrazil k Mikyskovi, který technickou dorážkou trefil tyč. Na druhé straně Vary dokázaly navýšit náskok. Daniel Krejčí poslal přes hradbu těl střelu k tyči, na kterou Kváča nedosáhl – 3:1.

Třetí třetinu začal Motor tlakem na soupeře, který však zůstal nevyužit. Plno střel pokryl výborně chytající Filip Novotný, ostatní střely letěly mimo. Všechny naděje hostů na body rázně utnul v 48. minutě Jaromír Kverka, když šikovně nastavil hokejku do střílený přihrávky od Kohouta – 4:1. Další branka už nepadla a domácí tak brali tři body a průběžné první místo v tabulce.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že bylo k vidění velice kvalitní utkání z obou stran. Jsem moc rád, že jsme zápas zvládli. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme inkasovali první branku. Nicméně závěr první třetiny patřil nám, když jsme dvěma góly dokázali otočit duel na naši stranu. Silovou a agresivní hru soupeře se nám podařilo ustát hlavně díky pohybu. Soupeř se po našich chybách do šancí také dostal, ale výborně nás podržel Filip Novotný. Ve třetí třetině jsme podali velice kvalitní týmový výkon, nepustili jsme soupeře do tlaku a ani do šancí a zbytek zápasu jsme si pohlídali. Na závěr chci poděkovat hráčům, jak utkání odpracovali. Pak bych chtěl poděkovat karlovarským i českobudějovickým fanouškům za to, v jakém počtu přišli a jakou vytvořili atmosféru.

Marián Jelínek (Motor České Budějovice): Jeli jsme do Karlových Varů s touhou bodovat a udržet první místo v tabulce, což se nám nepodařilo. Nedokázali jsem si poradit s rychlými protiútoky soupeře, na které má typologicky velice dobré hráče. Přesto jsme vstřelili gól. Prvních deset minut byl soupeř lepší, ale po naší brance se hra vyrovnala. Následně jsme měli možnost domácím odskočit, ale bohužel jsme nezvládli posledních pět minut první třetiny a obdrželi jsem dva góly. Ve druhé třetině jsme byli více vylučovaní, to samozřejmě naši hru poznamenalo a soupeř vyvinul tlak. Přesto si dovolím tvrdit, že jsme měli šance na vyrovnání, ale opět jsme inkasovali. Přestože jsme se ve třetí třetině pokoušeli výsledek změnit, protivník nám to nedovolil. Naopak přidal ještě jednu branku. Co se týče výkonu, tak nemohu říci, že bych byl nespokojený. Hráči vyvinuli nemalé úsilí, ale výsledek je pro nás krutý. Bohužel náš výkon degraduje naše potence respektive impotence. To nás provází dlouhodobě.