02.12.2006, Adam Vandrovec

Junioři: SLA - CEB 2:0 - Z Edenu na jih Čech bez bodu

P r a h a - Slávistům se podařilo otevřít skóre 20 vteřin před koncem první třetiny. Druhá část příliš vzrušení nepřinesla. Ve třetí třetině se hostující mužstvo zvedlo a hru vyrovnalo. Hosté nedokázali ve třetí třetině využít ani přesilovou hru 5 na 3 a dokonce při ní inkasoval druhou branku. Pořádný závěrečný tlak se svěřencům kouče Milana Černého podařilo vyvinout až v poslední minutě, ale slávisté si výsledek pohlídali.
Začátek zápasu byl opatrnější a oba týmy si pečlivě hlídaly svá obraná pásma. Hosté si už na začátku druhé minuty zahráli přesilovou hru. Slávisté však své obrané povinnosti zvládali dobře a tak Furch nemusel ani zasahovat. Po pěkné akci Stejskala a Slavíka, zakončoval Červený, ale slávistický brankář se příliš nezapotil. Domácí šli následně opět do čtyř, ale Budějovice o přesilovku po minutě přišli, jelikož také faulovali. Při hře v plném počtu se do soupeřovy třetiny tlačili více domácí borci. Leč naneštěstí pro Slavii se v plném počtu moc nehrálo. Sklenář odvádějící dobrou práci v oslabení, ještě po skončení budějovické přesilovky dokázal dostat puk do útočné třetiny a zpoza brány přihrát na Stromka, který však hostujícího gólmana nepřekonal. Dobrá šance se naskytla domácím ve 14. minutě když slibně sehrávali přesilovou hru, k tomu ještě fauloval hostující Havran a poslal tak svůj tým na pul minuty do tří. Slavia nabídnutou výhodu nevyužila a při klasické přesilovce mohla i inkasovat, když Matušík zachytil na modré rozehrávku domácích a ujížděl na Furcha. Svůj bekhendový blafák však mezi tyče neusměrnil. Zaměstnanějším mužem s maskou byl i nadále Jakub Kovář. Třetina končila využitou početní výhodou Slavie. Soldán poslal střílenou přihrávku od modré, Stromko šikovně tečoval a vstřelil tak gól do šatny.

Do druhé třetiny se vlétlo v mnohem rychlejším tempu. Slavia pokračovala v ofenzivním snažení a první minuty trávil puk nejvíce času ve třetině Budějovic. Na ledě se začalo přiostřovat. Domácí byli v této části zápasu rozhodně lepším týmem a Mountfield hrozil pouze z brejků. Hrál se hodně bojovný hokej bez větších šancí. Hráči se rvali o každý metr ledu. Do stoprocentní šance se dostal Petr Zíb, který se ocitl sám před Fuchem, ten však svou lapačkou máchl a schoval puk. S blížícím koncem třetiny měly oba týmy nebezpečné přesilové hry. Závěr druhé části byl celkem hektický.

Poslední dějství začalo rozdělenou přesilovkou hostů, ale obešla se bez nějakého výraznějšího střeleckého pokusu. Ve hře v plném počtu se začali budějovičtí tlačit více před Furcha. Blízko druhé branky byli slávisté po akci Soldána, ale překombinovali to. Slávistické bek prožil dobré střídaní když vzápětí ještě dobrým obraným zákrokem vyřešil situaci 2 na 2. Hrál se pohledný hokej nahoru dolu. Mnohem více se objevovali tvrdé osobní střety. Devět minut před koncem třetí třetiny měli České Budějovice k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Hosté však trestuhodně ztratili puk na modré díky skvělému napadání Sklenáře, který se zmocnil puku a ve chvíli kdy byli na ledě jen tři slávisté s přehledem proměnil samostatný nájezd. Hostům se nedařilo vyvinout závěrečný tlak. Pomoci jim k tomu mohlo vyloučení Indry a přesilová hra. Domácí však i v oslabení drželi puk na svých hokejkách. V plném počtu se hrálo před Kovářem. Budějovice dostali ještě jednu přesilovku dvě minuty před koncem a hned odvolali brankaře. Trvalí tlak si však nedokázali dlouho vytvořit. Povedlo se jim to až na poslední minutu, kdy Furch čelil nebezpečným pokusům nejprve Stejskala a pak Slavíka. Dvacet čtyři vteřin před koncem si ještě hosté vyžádali oddechový čas, ale k ničemu to už nevedlo a tak zápas skončil 2:0.

Milan Černý (trenér, HC České Budějovice): “Byl to dobrý zápas, určitě z těch lepší v této soutěži. Naše chyba byla, že jsme neproměnili jednu ze šancí, které jsme měli. Myslím, že to bylo vyrovnané. Důvod proč jsme nedovezli body byl, že jsme nedali góly z vyložených šancí.“

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha): “Myslím, že to bylo vynikající utkání, stejné jako první. Měli jsme štěstí, že jsme dokázali dát první gól a potom jsme dobře bránili. Dobře nám chytal brankář Furch. Ač jsme zbytečně ve třetí třetině zbytečně faulovali na útočné polovině, nesmyslně, tak jsme velice dobře zahráli v oslabení. Dokonce ve třech jsme ujeli a zápas rozhodli brejkem.“